• Święto Unii Europejskiej

          • W 2024 roku mija 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.  W naszej szkole odbyły się lekcje historii a uczniowie wykonali gazetkę, na której znalazły się własnoręcznie narysowane przez nich flagi wszystkich 27 państw członkowskich.

             

            Poniżej kilka ważnych informacji

                   Kiedy kończy się II wojna światowa, Europa jest zniszczona pod każdym względem. Zginęły miliony istot ludzkich. Europejscy politycy rozpoczynają proces budowania tego, co dziś znamy jako Unia Europejska. Ich celem było zapewnienie pokoju i rozwoju gospodarczego.

                    W kwietniu 1949r. powołana zostaje Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego  (NATO), czyli sojusz na rzecz bezpieczeństwa. Od 1999 roku należy do niego także Polska. 

                     Początkiem powojennej integracji europejskiej było powstanie w 1952 Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Jej sukces skłania sześć krajów założycielskich do rozszerzenia współpracy na inne obszary gospodarki. Formalizują ten pomysł, podpisując w 1958r. dwa traktaty ustanawiające Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (Euratom).

                     W kwietniu 1985 r. powstała Strefa Schengen.
            Dziś należy do niej 25 z 27 krajów Unii Europejskiej. To obszar bez granic. Ludzie mogą swobodnie i z łatwością podróżować z jednego kraju do drugiego. Nie muszą przechodzić kontroli na granicy. Dzięki strefie Schengen ludziom jest łatwiej podróżować do pracy albo na wakacje.

                      Dokładnie o północy 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem wielkiej wspólnoty, jaką jest Unia Europejska. W referendum, które odbyło się w dniach 7-8 czerwca 2003, za przystąpieniem do UE opowiedziało się aż 77,45 proc. W tym roku obchodzimy dwudziestolecie tego wydarzenia.

             

            Urszula Borowa

          • Zdrowy styl życia i bezpieczne wakacje – spotkanie z ekspertem Sanepidu

          • W murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć panią Izabelę Korpowską, pracownika Sanepidu, która podzieliła się swoją wiedzą z uczniami klas VII-VIII. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia oraz bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

            Pani Korpowska, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zdrowia publicznego, z entuzjazmem opowiadała o znaczeniu zdrowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej oraz o tym, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą. Podkreślała, że zdrowe nawyki, wykształcone już w młodym wieku, mogą mieć ogromny wpływ na nasze przyszłe życie.

            W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, spożywanie owoców i warzyw, a także unikanie przetworzonej żywności bogatej w cukry i tłuszcze trans. Pani Korpowska zachęcała również do aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, co nie tylko wzmacnia ciało, ale i umysł.

            W kontekście zbliżających się wakacji, nasz gość zwrócił uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Omówione zostały tematy takie jak bezpieczne korzystanie z basenów, ochrona przed słońcem, a także pierwsza pomoc w przypadku drobnych urazów czy ukąszeń owadów.

            Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi, podczas której uczniowie mogli rozwiać swoje wątpliwości i dowiedzieć się więcej na interesujące ich tematy. Pani Korpowska z uśmiechem odpowiadała na każde pytanie, cierpliwie wyjaśniając i doradzając.

            Dziękujemy pani Izabeli Korpowskiej za poświęcony czas i cenną wiedzę, która z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości zdrowotnej wśród naszych uczniów. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie miało długotrwały i pozytywny wpływ na ich codzienne wybory i zachowania.

          • UWAGA! - szkolny konkurs fotograficzny

          •  

            Zachęcamy uczniów klas IV – VIII  naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym

            „Fizyka w przyrodzie ukryta”.

            Wystarczy dostrzec w swoim otoczeniu, piękno świata przyrodniczego w zjawiskach fizycznych. Rozejrzeć się wokół, a na pewno można dostrzec wiele inspiracji.

            Szczegóły w regulaminie konkursu: Szkolny konkurs fotograficzny

          • Obchody Święta 3 Maja w Trzebnicy

          • Gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się nabożeństwem w Bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Następnym punktem obchodów, było przejście pocztów sztandarowych oraz delegacji pod Krzyż Katyński i Smoleński. Naszą szkołę reprezentowali chorąży Dacjan D., asysta Amelia J. i Maria K. pod opieką pani Urszuli Borowej.

          • ŚWIĘTA MAJOWE

          • Początek maja obfituje w święta  państwowe, dlatego w przeddzień ich obchodów, spotkaliśmy się na uroczystym apelu, który przygotowali uczniowie kl. IV-VI oraz zuchy.

            W programie znalazły się teksty i wiersze o 1 Maja , o Święcie Flagi, o dwudziestej rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej oraz o 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uzupełniane śpiewem i tańcem.  

          • Turniej Św. Jerzego

          • Dnia 24.04.2024 r. odbył się Turniej Św. Jerzego, w którym uczestniczyło 17 zuchów.

            Podczas biwaku mieli możliwość poznania i rozwoju nowych umiejętności.

            Starsi koledzy i koleżanki z drużyn Harcerskich przygotowali wiele zajęć w terenie, gdzie  zdobywali punkty w kategoriach zuchowych:

            1. znajomość prawa zucha;

            2. znaczenia znaczka zucha i jego symbole, orzeł, słońce itp.;

            3. pozdrowienie zucha;

            oraz w rozwiązywaniu różnych zagadek.

            Nocne zajęcia, były interesujące i wartościowe.

            Podczas wspólnej zabawy i zdobywaniu sprawności każdemu uczestnikowi towarzyszył uśmiech i pomocna dłoń - bo nawet w czasie najlepszej zabawy i w środku nocy zuchy robią się głodne  a kto jak nie starsi koledzy i koleżanki upieką naleśniki.

            Nietypowy nocleg  (karimata, śpiwór, podłoga) nasze dzielne zuchy zapamiętają na długo.

            Były tak zainteresowane tym, co wokół nich się działo, że nawet nie zauważyły, że pada deszcz.

            Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy.

            Zuchy wróciły zadowolone z biwaku z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

             

             

          • Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole – razem dbamy o naszą planetę!

          • 22 kwietnia nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie wszystkich klas, od przedszkolaków po ósmoklasistów, wzięli udział w szeregu edukacyjnych i praktycznych działań, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i troski o nasze środowisko naturalne.

            Dzień rozpoczął się od serii pogadanek, które przeprowadzili wychowawcy w poszczególnych klasach. Tematem przewodnim była ochrona środowiska i znaczenie Światowego Dnia Ziemi. Nasi najmłodsi uczniowie, klasy 0-III, wykazali się kreatywnością, tworząc kolorowe plakaty o tematyce ekologicznej. Dodatkowo, zaprezentowali krótkie występy artystyczne, które z entuzjazmem przyjęli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

            W dalszej części dnia uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z quizem ekologicznym. Rywalizacja była zacięta, a miejsca na podium zajęli: Hanna Gniłka (I miejsce), Nadia Sosnowska (II miejsce) oraz Amelia Jasińska (III miejsce). Gratulujemy zwycięzcom i doceniamy zaangażowanie wszystkich uczestników!

            Po części edukacyjnej nadszedł czas na artystyczne i praktyczne działania. Wszyscy zebraliśmy się, aby podziwiać energetyczny występ taneczny dziewcząt z grupy cheerleaderskiej, który dodał energii na kolejne ekologiczne przedsięwzięcia.

            Następnie, w duchu dbałości o zieleń i przyszłość naszej planety, wspólnie posadziliśmy drzewka wokół szkolnego placu. Każde drzewko to krok w stronę lepszego jutra!

            Dzień zakończyliśmy akcją #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie oraz nauczyciele zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci, z zaangażowaniem przystąpili do sprzątania okolic szkoły. To była wspaniała lekcja odpowiedzialności i współpracy.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i za to, że razem możemy czynić nasz świat lepszym miejscem!

          • Światowy Dzień Ziemi - świętowanie przez działanie

          • Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

            #SprzątamyDlaPolski - akcja ma na celu oczyszczenie otoczenia ze śmieci i sprawienie, że każdemu będzie żyło się lepiej i zdrowiej. Ma trównież inne znaczenie – to bardzo ważna działalność, która edukuje nie tylko dzieci i młodzież, ale całe społeczeństwo.

            Nasza szkoła weżmie czynny udział w obchodach Dnia Ziemi i w VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.

            W tym dniu czeka nas wiele ciekawych zajęć i aktywności. Szczegóły przedstawią organizatorzy akcji na terenie szkoły.

          • Dolnośląski Program Wspierania Talentów

          • Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w ramach Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów. Głównym celem i zadaniem Programu jest przyznanie stypendium utalentowanym osobom, by umożliwić im start w prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach.O jednorazowe stypendium może ubiegać się osoba, która jest uczniem (słuchaczem) lub studentem (tryb stacjonarny, studia I i II stopnia) szkoły podstawowej albo ponadpodstawowej lub uczelni z terenu województwa dolnośląskiego.

            Wnioskodawca może ubiegać się o jednorazowe stypendium nie częściej niż jeden raz w roku budżetowym, jednak nie później niż do dnia 31 października danego roku.

            Więcej informacji poniżej:

            Dolnośląski Program Wspierania Talentów - więcej informacji

             

          • WYNIKI REKRUTACJI

          • DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025

            Informuję, że wszystkie dzieci z roczników 2018 i 2019, których rodzice złożyli wnioski, zostały przyjęte do klasy 0 przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Kuźniczysku na rok szkolny 2024/2025.

            Dzieci z rocznika 2020 zostały wpisane na listę rezerwową.

            Lista dzieci przyjętych jest dostępna w sekretariacie szkoły.

            WAŻNE :

            1. Rodzic kandydata zakwalifikowanego potwierdza wolę przyjęcia dziecka w formie pisemnego oświadczenia do dnia 25.04.2024 r.

            Oswiadczenie_woli_dla_przyjecia_dziecka

            2. Oswiadczenie woli przyjęcia można składać TYLKO W JEDNEJ PLACÓWCE !

             

            Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej:

            Dorota Surówka

          • Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt klas IV – emocje na hali sportowej SP2!

          • W dniu 15.04.2024, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy zamieniła się w arenę zmagań młodych siatkarek podczas Mistrzostw Gminy Trzebnica w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt klas IV. W turnieju wzięły udział cztery zespoły, które zaprezentowały sportową rywalizację na najwyższym poziomie.

            Drużyna Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska w składzie: Mariam Abramihvili, Wiktoria Mroczkowska, Ewa Adamczyk, Amelia Wysota, Martyna Wysota oraz Zuzanna Kinal, wykazała się niezwykłą determinacją i zespołowym duchem. Po serii zaciętych meczów, pełnych niezapomnianych dramaturgii i zwrotów akcji, nasze zawodniczki zdobyły zasłużone III miejsce.

            To był dzień pełen sportowych emocji, gdzie każda z drużyn wykazała się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również duchem fair play i wzajemnym wsparciem. Gratulujemy naszym dziewczętom i czekamy na kolejne ich sukcesy!

          • No Backpack Day - Dzień Bez Plecaka

          • W dniu 05.04.2024 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole „No Backpack Day, czyli Dzień Bez Plecaka”. Akcja polegała na przyniesieniu książek, przyborów szkolnych itd. w "zastępczym plecaku".

            Dla uczniów w Polsce, obchodzenie tego święta, to przede wszystkim dobra zabawa, która pozwala dzieciom i młodzieży wykazać się kreatywnością, a przy tym nieco inaczej spędzić dzień w szkole. Warto jednak zwrócić uwagę na ideę, która kryje się za tym świętem, dlatego podczas wspólnego spotkania, przewodnicząca szkoły przybliżyła historię tego dnia.

            „Pomysłodawczynią Dnia Bez Plecaka jest amerykańska aktywistka Mongai Fankam. Dziewczynka miała zaledwie 8 lat, gdy w 2012 roku z pomocą swoich nauczycieli zorganizowała pierwszy No Backpack Day w swojej szkole w Karolinie Północnej (USA). Jej celem nie była jednak dobra zabawa, czy ćwiczenie kreatywności. Poprzez akcję chciała zwrócić uwagę na wykluczenie edukacyjne dotykające dzieci i młodzieży".

            Mongai już jako 3-latka jeździła z mamą na misje do Afryki. Podczas jednego z pobytów w Kamerunie zauważyła, że dzieci zamieszkujące wiejskie tereny kraju muszą codziennie pokonywać trasę do szkoły pieszo, nosząc przybory w plastikowych reklamówkach. Dlatego też, jako 8-latka, zorganizowała pierwszy No Backpack Day (Dzień bez plecaka), podczas którego wszyscy uczniowie z jej szkoły przynieśli zeszyty i książki w plastikowych torbach. Dodatkowo udało jej się zebrać plecaki i przybory szkolne, które zostały przekazane uczniom z Kamerunu. Do tej pory z inicjatywy Mongai udało się zebrać ponad kilkadziesiąt plecaków, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom." (źródło internetowe).

            "Warto być kreatywnym i pomagać innym" - podsumowała na koniec Wiktoria i zaprosiła do zaprezentowania swoich "kreatywnych plecaków". Pomysły uczniów były przeróźne, bowiem pojawiły się między innymi: torby podróżne, kosze zakupowe, śmietniki, wózki, walizki a nawet taczka.

            Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz dobrą zabawę.

            Samorząd Uczniowski

          • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu!

          • W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się emocjonujący turniej mini piłki siatkowej chłopców klas 5, który zgromadził najlepsze drużyny z całego powiatu trzebnickiego. 

            W składzie Wojtek Kuraczyk, Mykyta Hedzeniuk, Antek Bochen, Wiktor Fronckowiak, Karol Rajfur, Paweł Hamkało, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania, prezentując siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Ich determinacja, zgranie i sportowa pasja były widoczne w każdym rozegranym secie.

            Choć rywalizacja była zacięta, a każda z drużyn walczyła o każdy punkt, nasi reprezentanci wykazali się nie tylko doskonałą techniką, ale również duchem walki i wzajemnym wsparciem. To właśnie te cechy pozwoliły im dotrzeć do finałowej czwórki i ostatecznie zająć zaszczytne 4 miejsce.

            Jesteśmy dumni z naszych chłopców, którzy poświęcili wiele godzin na treningi, przygotowania i doskonalenie swoich siatkarskich umiejętności. To dzięki ich pracy i zaangażowani możemy pochwalić się kolejnym sukcesem sportowym.

            Serdecznie gratulujemy naszym młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów na siatkarskich parkietach. Jesteście inspiracją dla nas wszystkich i dowodem na to, że ciężka praca, determinacja i zespół to klucz do osiągania celów.

            Brawo, chłopcy! 

          • Triumf SP Kuźniczysko – Mistrzowie Gminy Trzebnica w Siatkówce!

          • 04.04.2024, w hali sportowej SP3 w Trzebnicy odbył się turniej mini piłki siatkowej chłopców klas V, który przyniósł niespodziewane i ekscytujące rozstrzygnięcia. Wśród czterech rywalizujących drużyn – SP3 Trzebnica, SP2 Trzebnica, SP1 Trzebnica oraz SP Kuźniczysko – to właśnie młodzi zawodnicy z naszej szkoły będącej jedynym przedstawicielem szkół z terenów wiejskich, okazali się niepokonani.

            Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą grą zespołową, determinacją, co pozwoliło im zdominować turniej i zdobyć tytuł Mistrzów Gminy Trzebnica. Ich zwycięstwo w każdym z pojedynków było świadectwem ciężkiej pracy i zaangażowania, które przyniosły owoce w postaci złotych medali.

            Zwycięstwo daje naszej drużynie prawo do reprezentowania gminy na szczeblu powiatowym. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na ten dzień, gotowi ponownie wspierać swoją drużynę.

            Do zobaczenia na Mistrzostwach Powiatu – nasi chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa!