ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
SOBOTA 09.03 GODZINA 9.30
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
SOBOTA 09.03 GODZINA 9.30
W dniu 08.03.2024 r. do szkoły przyjedzie fotograf. Szczegółowa oferta firmy MAWI poniżej.
Nasza szkoła stała się na jeden dzień stolicą niemieckojęzycznej Europy – a wszystko to za sprawą Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Tegoroczna edycja zgromadziła siedmiu wyjątkowo zdolnych uczestników ze szkół powiatu trzebnickiego, którzy zmierzyli się z wyzwaniem, jakim był test składający się z 50 pytań. A stawka była wysoka – maksymalna liczba punktów do zdobycia to 55.
Zmagania młodych miłośników języka niemieckiego i kultury krajów, w których on przeważa, zakończyły się sukcesem. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, co tylko potwierdza, że młodzież w powiecie trzebnickim ma nie tylko talent, ale i pasję do zgłębiania języków obcych.
Zwycięzcą konkursu został Mateusz Włodarczyk, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebnicy, który wykazał się imponującą wiedzą. Drugie miejsce zajął Antoni Bagiński z SP Uraz, a podium uzupełnił Piotr Szaliński z SP 3 Trzebnica, którzy również udowodnili, że wiedza o krajach niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.
Reprezentujący nasza szkołę, Eryk Czerniecki, uczeń klasy 8, godnie walczył, pokazując, że Kuźniczysko to miejsce, gdzie talent i nauka idą w parze.
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych to nie tylko wydarzenie edukacyjne, ale również okazja do integracji i wymiany doświadczeń między uczniami z różnych szkół. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą kontynuować tę piękną tradycję. Herzlichen Glückwunsch an alle Teilnehmer! 🎉🇩🇪
W Szkole Podstawowej w Czeszowie, odbył się III Międzyszkolny Turniej w Mini Piłce Siatkowej klas V. To była prawdziwa uczta dla miłośników sportowego ducha i siatkarskich emocji!
Zacięte mecze, które dostarczyły kibicom mnóstwo emocji, pokazały, że młodzi sportowcy z Kuźniczyska to siatkarska potęga. Zarówno dziewczęca, jak i chłopięca drużyna z naszej szkoły, stanęły na najwyższym stopniu podium, święcąc podwójne zwycięstwo. Ale to nie była łatwa walka – Szkoła Podstawowa w Czeszowie, będąca zarówno organizatorem jak i silnym przeciwnikiem, dzielnie walczyła o każdy punkt, ostatecznie zdobywając drugie miejsce w obu kategoriach.
To, co wyróżniało ten turniej, to nie tylko wysoki poziom sportowej rywalizacji, ale też atmosfera pełna przyjaznej rywalizacji i wzajemnego szacunku. Każdy z meczów był nie tylko testem umiejętności, ale i hartu ducha młodych sportowców.
Nie można zapomnieć o gospodarzach – Szkoła Podstawowa w Czeszowie pokazała, że organizacja wydarzeń sportowych to jedna z jej wielu mocnych stron. Ciepłe przyjęcie, profesjonalne przygotowanie boiska oraz dbałość o każdy szczegół sprawiły, że uczestnicy i goście czuli się wyjątkowo.
Wszystkim drużynom gratulujemy sportowej postawy i nie możemy się doczekać kolejnych turniejów.
9 lutego obchodzony był Światowy Dzień Pizzy. Pizza to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Przedszkolaki z klasy 0 pod koniec lutego 2024 r. postanowiły wykonać swoją pizzę z ulubionymi dodatkami, serem, szynką, kukurydzą i pomidorami. Zabawa była pyszna a poprzez konsumpcję dzieci doświadczyły stymulacji zmysłów dotyku, węchu, smaku i wzroku. Dzieci przekonały się, że własnoręcznie wykonana pizza jest pyszna i zdrowa.
Wychowawca kl.0 - Aleksandra Gniłka
1 marca 2024 r., w sercu Trzebnicy, przy pomniku Żołnierzy Wyklętych odbyły się wzruszające obchody upamiętniające bohaterów walki o wolną Polskę. Zgromadzeni mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i szkół wspólnie zaśpiewali hymn państwowy dając początek uroczystościom.
Po uroczystym otwarciu, uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, który był wyrazem ich refleksji nad wartością wolności i bohaterstwem Żołnierzy Wyklętych. Wzruszająca poezja i muzyka stanowiły most łączący pokolenia, przypominając o niezłomności ducha i walce z przeciwnościami losu.
Następnie przyszedł czas na moment pełen zadumy. Pani Dyrektor, Dorota Surówka, złożyła wieniec u stóp pomnika, który był świadectwem szacunku i pamięci dla tych, którzy oddali życie w imię ojczyzny.
Uroczystość zakończyła przemowa Burmistrza, Marka Długozimy. Jego słowa podkreślały znaczenie odwagi i nieustępliwości w obronie wartości, na których zbudowana jest nasza wspólnota narodowa. Burmistrz zwrócił się do młodego pokolenia, zachęcając do ciągłego pielęgnowania pamięci o bohaterach i przekazywania tej wiedzy dalej.
Dzień Żołnierzy Wyklętych w Trzebnicy był nie tylko momentem refleksji nad przeszłością, ale również przypomnieniem o obowiązku, jaki każdy z nas ma wobec historii - obowiązku pamięci i edukacji. W sercach wszystkich, którzy wzięli udział w obchodach, na nowo zapłonęło przesłanie, że wolność jest najcenniejszym darem, który trzeba szanować każdego dnia.
Fundacja EFC rozpoczęła rekrutację do Programu Stypendialnego Horyzonty dla uczniów klas ósmych, którzy chcą rozpocząć naukę wybranych liceach i technikach w dużych miastach.
PONIŻEJ INFORMACJA OD FUNDACJI:
Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
● Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
● Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
● Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
● Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
● Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Nasze szkoły we Wrocławiu: VIII Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Nr 10 przy Elektronicznych Zakładach Naukowych
Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.
Rekrutacja trwa do 31.03.2024 r.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty
UWAGA! Zmiana terminu:
Profilaktyka stomatologiczna odbędzie się:
01.03.2024 (piątek) godzina 11.00 - 14.00
Druki oświadczeń Rodzica można pobrać ze strony internetowej szkoły bądź z sekretariatu aż do dnia przyjazdu Dentobusa, do czego gorąco zachęcamy.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie, gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na najczęstsze pytania:
1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO? Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły
2. ILE TO KOSZTUJE? NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
3. CZY WARTO? Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu. Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu.
4. CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia? Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.
5. CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE? W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji. Przedział medyczny Dentobusu jest codziennie ozonowany.
6. CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA? NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej). Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia. Więcej informacji o nas na:
Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
"Bezpiecznie na wsi mamy bo o zdrowie dbamy"
W dniu 22.02.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każda klasa zaprojektowała i wykonała plakat promujący to święto oraz wyrażający uczucia patriotyczne. Przeprowadziliśmy też Konkurs Kaligraficzny. Klasy 0 i 1 ozdabiały swoje inicjały, klasy 2 i 3 miały za zadanie przepisać pięknie wiersz Władysława Bełzy Katechizm polskiego dziecka, najstarsi uczniowie – tekst Mazurka Dąbrowskiego Józefa Wybickiego oraz Inwokację Adama Mickiewicza. Nasi koledzy i koleżanki innych narodowości niż polska mogli zapisać tekst w swoim języku ojczystym. Żeby podkreślić uroczysty charakter obchodów niektórzy ubrali się odświętnie a nasi harcerze przyszli w mundurach.
Najlepsi otrzymali tytuł Klasowego Mistrza Kaligrafii, dyplom oraz prawo do dodatkowego dnia bez pytania. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy.
Oto nasi Mistrzowie Kaligrafii:
Kl.1. Maria Michalczyk
Kl.2. Anastazja Tyburska
Kl.3. Julia Kokoszka
Kl.4. Lena Terlicz
Kl.5. Natasza Nowak
Kl.6. Maja Polak
Kl.7. Maria Stachowska
Kl.8. Amelia Jasińska
Nauczyciele j. polskiego: Urszula Borowa oraz Edyta Kopczyńska
SREBRO DLA NASZYCH
21.02. hala sportowa w Żmigrodzie przekształciła się w arenę zaciętych pojedynków Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego w siatkówce chłopców klas VII-VIII. Drużyny z czterech szkół walczyły o miano najlepszej, w powiecie trzebnickim.
Od samego początku turnieju dało się odczuć elektryzującą atmosferę rywalizacji. Mimo młodego wieku zawodników, poziom techniczny i taktyczny meczów był imponujący. Wyrównane sety, spektakularne obrony i potężne ataki – każdy mecz był prawdziwym widowiskiem sportowym.
Po serii dramatycznych rozgrywek, Szkoła Podstawowa ze Żmigrodu wywalczyła pierwsze miejsce, pokazując klasę i determinację. Nasi chłopcy również dali z siebie wszystko, co zaowocowało srebrnymi medalami. Brązowy medal przypadł w udziale zawodnikom z SP3 Oborniki Śląskie, którzy wykazali się niezwykłą walecznością i zespołowym duchem. Szkoła Podstawowa z Czeszowa, mimo że zajęła czwarte miejsce, również zaprezentowała wysoki poziom gry i sportową postawę.To był dzień pełen emocji, gdzie młodzi sportowcy mogli nie tylko rywalizować, ale też uczyć się fair play i szacunku do przeciwnika. Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego ponownie udowodniły, że sport szkolny to doskonała platforma dla młodzieży do rozwijania swoich umiejętności, budowania charakteru i kształtowania zdrowego ducha rywalizacji.
„Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego to opowieść o wędrówce każdego z nas do dojrzałości umysłu i uczuć. Porusza serca czytelników na całym świecie od ponad 80 lat. Każdy czyta ją na swój sposób i za każdym razem odkrywa coś innego, nowego, coś bardzo istotnego dla zrozumienia, jak ważne są w życiu człowieka takie wartości jak miłość i przyjaźń. Pewnie dlatego ciągle powstają nowe adaptacje tej niezwykłej książki.
Uczniowie naszej szkoły 19 lutego 2024 r. mieli okazję obejrzeć jedną z nich w nowej sali kinowo-widowiskowej Ośrodka Kultury w Miliczu. Młodzi artyści Teatru Nowoczesnego w Krakowie zaproponowali swoim widzom bardzo ciekawą inscenizację losów tytułowego bohatera w reżyserii Andrzeja Rudnickiego. Podziwialiśmy kostiumy, rekwizyty, grę aktorską, ale największe wrażenie wywarła na nas muzyka Adama Dudzica, która w połączeniu z efektami świetlnymi tworzyła magiczną atmosferę.
Uczniowie
14.02.2024 r. obchodziliśmy „Walentynki”, czyli dobrze wszystkim znane święto miłości. W naszej szkole dzień ten upłynął przede wszystkim w duchu dobrej zabawy, przyjaźni oraz wzajemnej życzliwości. Wszędzie dookoła królował kolor czerwony.
Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już znacznie wcześniej. W pierwszej kolejności zostały udekorowane sale lekcyjne, w których pojawiły się między innymi: magiczne drzewka miłości, serduszkowe łańcuchy i wiele innych dekoracji. Następnie została zorganizowana poczta walentynkowa. Każdy mógł wysłać pocztówkę z życzeniami do kolegi, koleżanki a nawet do nauczyciela życząc np. miłego dnia.
Podczas przerw można było wziąć udział w różnych walentynkowych konkursach i wygrać drobne upominki.
Wielką popularnością cieszyła się również fotobudka przygotowana przez SU, w której do zdjęcia pozowali nie tylko uczniowie, lecz również pracownicy szkoły.
Więcej zdjęć w albumie.
Dziękuję wszystkim za wielkie zaangażowanie i dobrą zabawę!
Opiekun SU: Magdalena Jucha-Bobela
Energiczne kopnięcia i kulturalny duch walki – tak w skrócie można opisać zajęcia pokazowe z taekwondo, które odbyły się w naszej szkole, angażując uczniów w różnym wieku.
Zorganizowane w celu przybliżenia młodym ludziom tej dynamicznej dyscypliny sportowej, pokazy stały się okazją do odkrycia nowych talentów i zaszczepienia pasji do aktywności fizycznej.
Zajęcia zostały podzielone na trzy sesje, odpowiadające grupom wiekowym uczniów: najmłodszych I-III, klas IV-VI oraz VII-VIII. Każda grupa miała możliwość zobaczenia i wypróbowania podstawowych technik taekwondo pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który z pasją i zaangażowaniem wprowadzał dzieci w świat koreańskiej sztuki walki.
Dla najmłodszych uczestników, zajęcia skupiły się na prostych formach, które pomagały rozwijać koordynację i równowagę. Wzbudziło to niemałe zainteresowanie, a dzieci wykazywały entuzjazm, naśladując ruchy instruktora z uśmiechem na twarzy.
Klasy IV-VI miały okazję zgłębić bardziej zaawansowane techniki, w tym kopnięcia i bloki, które wymagały nie tylko siły, ale i precyzji. Zajęcia te stały się pokazem dyscypliny i koncentracji, a uczniowie wykazali się dużą chęcią do nauki i doskonalenia swoich umiejętności.
Najstarsi, uczniowie z klas VII-VIII, podjęli wyzwanie poznania elementów samoobrony, co dało im możliwość przetestowania swoich sił w bezpośrednim starciu. To właśnie w tej grupie widać było wysoki poziom zaangażowania i sportowego ducha.
Instruktor, z wieloletnim doświadczeniem, potrafił przyciągnąć uwagę i zainteresowanie młodych ludzi, co jest kluczowe przy wprowadzaniu ich w świat nowych aktywności. Dzięki jego profesjonalizmowi, uczniowie mogli nie tylko nauczyć się nowych ruchów, ale również zrozumieć filozofię taekwondo, która kładzie duży nacisk na szacunek, pokorę i samodyscyplinę.
Zajęcia pokazowe z taekwondo okazały się być inspirującym doświadczeniem dla uczestników i z pewnością przyczynią się do zwiększenia zainteresowania tą sztuką walki wśród młodzieży. To pozytywny krok w kierunku promowania zdrowego stylu życia i wartości, jakie niesie ze sobą regularna praktyka sportów walki.
opiekun: Emil Nitkiewicz
W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy odbył się wypełniony emocjami turniej siatkówki, który wyłonił mistrza gminy wśród chłopców z klas VII i VIII. W zmaganiach wzięły udział cztery szkoły: SP1 Trzebnica, SP2 Trzebnica, SP3 Trzebnica oraz SP Kuźniczysko.
Kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach, byli świadkami prawdziwego sportowego święta, które na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i fanów siatkówki.
Największe emocje wywołał mecz między gospodarzami z SP 2 a drużyną z Kuźniczyska. Zacięty pojedynek, pełen zwrotów akcji i nieprzewidywalnych rozstrzygnięć, zakończył się sukcesem uczniów z Kuźniczyska. To właśnie oni, dzięki swojej determinacji i umiejętnościom, będą reprezentować naszą gminę w zbliżających się Mistrzostwach Powiatu w Żmigrodzie, które odbędą się 21 lutego 2024 roku.
Zaszczytne drugie miejsce przypadło gospodarzom zawodów - SP 2 Trzebnica, które wykazało się nie tylko doskonałą grą, ale i gościnnością oraz organizacją turnieju. Na trzecim stopniu podium stanęła SP 1 Trzebnica, pokazując, że sportowa rywalizacja to dla nich ważna lekcja i inspiracja do dalszego rozwoju. Czwarte miejsce zajęła SP 3 Trzebnica, która mimo ambitnej postawy musiała uznać wyższość rywali.
Wszyscy uczestnicy mistrzostw wykazali się nieprzeciętnym zaangażowaniem i walką o każdy punkt. Turniej był nie tylko pokazem sportowych umiejętności, ale również lekcją fair play i wzajemnego szacunku. Dla młodych sportowców był to czas próby, ale i okazja do świętowania wspólnego pasji do siatkówki.
Teraz spojrzenia zwracają się ku Żmigrodowi, gdzie nasi reprezentanci z Kuźniczyska będą mieli szansę na kolejne sportowe triumfy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za sukcesy na arenie powiatowej!
opiekun: Emil Nitkiewicz
Choć na dworze pogoda kapryśna, to w sercach dzieci z grupy przedszkolnej dużo ciepła i miłości. Powodem takiej atmosfery była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dnia 09.02.2024 do naszej szkoły przybyli babcie i dziadkowie naszych najmłodszych uczniów. Grupa zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i ruchowe. Były wierszyki, piosenki oraz tańce. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dumni dziadkowie z radością, ale i wzruszeniem podziwiali występy swoich ukochanych wnuków. Pełne zadowolenia i uśmiechu twarze gości pokazały, jak ważne dla wszystkich są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.
Kochanym babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil i wielu powodów do dumy ze swoich wnucząt.
Wychowawczyni A. Gniłka
W środę – 7 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa karnawałowa. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczniów klas 0– III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przyozdobioną w różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Wygląd sali wprowadził uczestników w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów oraz za słodki poczęstunek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.
„Wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy.
W tłusty czwartek przez dzień cały słodkim królem pączek mały.”
08.02.2024 r. – Tłusty Czwartek – dzień w którym można objadać się do syta. I tak właśnie było w naszej szkole.
Wielką niespodziankę sprawił nam, zaprzyjaźniony z naszą placówką, Radny Gminy Trzebnica – Pan Lech Taraszczuk, który nas odwiedził i przywiózł przepyszne pączki dla całej naszej społeczności.
Pan Leszek nie zapomniał o nikim, a nauczyciele którzy prowadzili lekcję nie mieli za złe, że uczniowie zajadają się pączkami.
Wszyscy w dobrych humorach i z pełnymi brzuchami podziękowali za słodką i pyszną niespodziankę .
Nasza szkoła kolejny raz stała się sercem emocjonujących zmagań młodych talentów tenisa stołowego. W hali sportowej odbyły się mistrzostwa powiatu trzebnickiego, gdzie w kategoriach dziewcząt i chłopców klasy VII-VIII mierzyły się najlepsze drużyny z regionu.Wśród dziewcząt dominację i pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z SP Kuźniczysko, pokazując nie tylko znakomitą technikę, ale i niezachwianą koncentrację w decydujących momentach. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium, uplasowały się zawodniczki z SP Kryniczno, a brązowy medal zdobyły dziewczęta z SP Piotrkowice. Szkoły z Pęgowa i Powidzka również zaprezentowały wysoki poziom, zajmując czwarte i piąte miejsce.Rywalizacja chłopców dostarczyła jeszcze więcej emocji. Ostatecznie, po zaciętej walce i serii wyrównanych spotkań, zwycięzcą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. Decydujący okazał się bezpośredni pojedynek z równie mocnym zespołem z SP Kuźniczysko, gdzie obie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów. Mimo że rywalizacja była zacięta, to właśnie zawodnicy z Piotrkowic mogli cieszyć się ze zwycięstwa i złotych medali, uczniom z Kuźniczyska pozostało przełknąć gorycz porażki i zadowolić się drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium znalazła się szkoła z Kryniczna, czwarte miejsce przypadło zawodnikom z Korzeńska.Zawodnicy z Piotrkowic i zawodniczki z Kuźniczyska nie tylko zdobyli tytuły mistrzów powiatu trzebnickiego, ale również zyskali szansę, aby reprezentować nasz region na strefie wrocławskiej. Przed nimi kolejny etap – zawody, które odbędą się 13 marca 2024 roku w Brzegu Dolnym. To tam będą mieli okazję nie tylko walczyć o kolejne trofea, ale i zdobywać nowe doświadczenia.Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Tenisie Stołowym to doskonały przykład na to, jak sport kształtuje charakter, uczy wytrwałości i pozwala na zdrową rywalizację. Gratulacje dla wszystkich uczestników, ich trenerów i nauczycieli. Życzymy powodzenia w Brzegu Dolnym i nie możemy się doczekać, by śledzić dalsze sukcesy naszych młodych sportowców.
Drużyna dziewcząt: Drużyna chłopców:
1. Marysia Stachowska 1. Miłosz Iwanicki
2. Amelia Jasińska 2. Michał Majewski
3. Wiktoria Bujna 3. Oskar Wiechowski
Opiekun: Emil Nitkiewicz
6 lutego 2024 r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).
Hasło przewodnie brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
Powered by aSc EduPage