• IX KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

          • Nasza szkoła stała się na jeden dzień stolicą niemieckojęzycznej Europy – a wszystko to za sprawą Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Tegoroczna edycja zgromadziła siedmiu wyjątkowo zdolnych uczestników ze szkół powiatu trzebnickiego, którzy zmierzyli się z wyzwaniem, jakim był test składający się z 50 pytań. A stawka była wysoka – maksymalna liczba punktów do zdobycia to 55.

            Zmagania młodych miłośników języka niemieckiego i kultury krajów, w których on przeważa, zakończyły się sukcesem. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, co tylko potwierdza, że młodzież w powiecie trzebnickim ma nie tylko talent, ale i pasję do zgłębiania języków obcych.

            Zwycięzcą konkursu został Mateusz Włodarczyk, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Trzebnicy, który wykazał się imponującą wiedzą. Drugie miejsce zajął Antoni Bagiński z SP Uraz, a podium uzupełnił Piotr Szaliński z SP 3 Trzebnica, którzy również udowodnili, że wiedza o krajach niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.

            Reprezentujący nasza szkołę, Eryk Czerniecki, uczeń klasy 8, godnie walczył, pokazując, że Kuźniczysko to miejsce, gdzie talent i nauka idą w parze.

            Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych to nie tylko wydarzenie edukacyjne, ale również okazja do integracji i wymiany doświadczeń między uczniami z różnych szkół. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą kontynuować tę piękną tradycję. Herzlichen Glückwunsch an alle Teilnehmer! 🎉🇩🇪

          • Kuźniczysko dominuje na siatkarskim parkiecie!!!

          • W Szkole Podstawowej w Czeszowie, odbył się III Międzyszkolny Turniej w Mini Piłce Siatkowej klas V. To była prawdziwa uczta dla miłośników sportowego ducha i siatkarskich emocji!

            Zacięte mecze, które dostarczyły kibicom mnóstwo emocji, pokazały, że młodzi sportowcy z Kuźniczyska to siatkarska potęga. Zarówno dziewczęca, jak i chłopięca drużyna z naszej szkoły, stanęły na najwyższym stopniu podium, święcąc podwójne zwycięstwo. Ale to nie była łatwa walka – Szkoła Podstawowa w Czeszowie, będąca zarówno organizatorem jak i silnym przeciwnikiem, dzielnie walczyła o każdy punkt, ostatecznie zdobywając drugie miejsce w obu kategoriach.

            To, co wyróżniało ten turniej, to nie tylko wysoki poziom sportowej rywalizacji, ale też atmosfera pełna przyjaznej rywalizacji i wzajemnego szacunku. Każdy z meczów był nie tylko testem umiejętności, ale i hartu ducha młodych sportowców.

            Nie można zapomnieć o gospodarzach – Szkoła Podstawowa w Czeszowie pokazała, że organizacja wydarzeń sportowych to jedna z jej wielu mocnych stron. Ciepłe przyjęcie, profesjonalne przygotowanie boiska oraz dbałość o każdy szczegół sprawiły, że uczestnicy i goście czuli się wyjątkowo.

            Wszystkim drużynom gratulujemy sportowej postawy i nie możemy się doczekać kolejnych turniejów.

          • Dzień Pizzy w klasie 0

          • 9 lutego obchodzony był Światowy Dzień Pizzy. Pizza to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych, ale także dzieci.  Przedszkolaki z klasy 0 pod koniec lutego 2024 r. postanowiły wykonać swoją pizzę z ulubionymi dodatkami, serem, szynką, kukurydzą i  pomidorami. Zabawa była pyszna a  poprzez  konsumpcję dzieci doświadczyły stymulacji zmysłów dotyku, węchu, smaku i wzroku. Dzieci przekonały się, że własnoręcznie wykonana pizza jest pyszna i zdrowa.

            Wychowawca kl.0 - Aleksandra Gniłka

          • Oddajemy Hołd Żołnierzom Wyklętym

          • 1 marca 2024 r., w sercu Trzebnicy, przy pomniku Żołnierzy Wyklętych odbyły się wzruszające obchody upamiętniające bohaterów walki o wolną Polskę. Zgromadzeni mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i szkół wspólnie zaśpiewali hymn państwowy dając początek uroczystościom.

            Po uroczystym otwarciu, uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, który był wyrazem ich refleksji nad wartością wolności i bohaterstwem Żołnierzy Wyklętych. Wzruszająca poezja i muzyka stanowiły most łączący pokolenia, przypominając o niezłomności ducha i walce z przeciwnościami losu.

            Następnie przyszedł czas na moment pełen zadumy. Pani Dyrektor, Dorota Surówka, złożyła wieniec u stóp pomnika, który był świadectwem szacunku i pamięci dla tych, którzy oddali życie w imię ojczyzny.

            Uroczystość zakończyła przemowa Burmistrza, Marka Długozimy. Jego słowa podkreślały znaczenie odwagi i nieustępliwości w obronie wartości, na których zbudowana jest nasza wspólnota narodowa. Burmistrz zwrócił się do młodego pokolenia, zachęcając do ciągłego pielęgnowania pamięci o bohaterach i przekazywania tej wiedzy dalej.

            Dzień Żołnierzy Wyklętych w Trzebnicy był nie tylko momentem refleksji nad przeszłością, ale również przypomnieniem o obowiązku, jaki każdy z nas ma wobec historii - obowiązku pamięci i edukacji. W sercach wszystkich, którzy wzięli udział w obchodach, na nowo zapłonęło przesłanie, że wolność jest najcenniejszym darem, który trzeba szanować każdego dnia.