• Szkolny Kiermasz Świąteczny

          • W dniu 12 oraz 13 grudnia 2017 r. na szkolnym korytarzu odbył się świąteczny kiermasz. 

            Już po godzinie siódmej rano można było poczuć magię nadchodzących świąt. Dookoła było pięknie i kolorowo. A w powietrzu unosił się zapach świerku, pierniczków oraz innych pyszności. 

            Pomysłodawcami kiermaszu byli wychowawcy klasy 2 oraz 3. Jednak wielkie słowa uznania i podziękowania należą się rodzicom. Gdyby nie Ich dobre serce i wielkie zaangażowanie, kiermasz nie doszedłby do skutku. 

            Kolejny raz mamy dowód na to, że dla rodziców naszych uczniów nie ma rzeczy niemożliwych i zawsze można liczyć na Ich wsparcie i pomoc.

            Każdy przygotował to co mógł, jedna mama upiekła rogaliki, druga wykonała ozoby na choinkę, kolejna bombki. I tym sposobem szkolne ławki uginały się pod ciężarem świątecznych ozdób i smakołyków.

              

            Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu, jak i kupującym z całego serca dziękujemy, ponieważ uzyskany dochód przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów naszej szkoły. 

            Szczególne podziękowanie należy się wychowawczyni klasy 4, Pani Małgorzacie Noszczyk, która wraz z mamą swojej wychowanki, Panią Jadwigą Sopel włączyła się w przygotowanie kiermaszu. 

            Pani Jadwiga własnoręcznie wykonała wszystkie stroiki oraz kartki świąteczne. Z pewnością stroiki staną się ozdobą niejednego wigilijnego stołu w domach naszych uczniów, ponieważ były tak piękne, że rozeszły się bardzo szybko, jak przysłowiowe "świeże bułeczki".

            Jeszcze raz wyrazy podziękowania wszystkim składają organizatorki kiermaszu:

            Magdalena Jucha-Bobela oraz Lidia Kędziora

             

          • Uczymy się i bawimy jednocześnie

          • Przedświąteczny czas skłania nas do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Jest ktoś , kto wyjątkowo wnikliwie obserwuje ludzi, a swoją ponadczasową mądrość życiową przekazuje nam w najpiękniejszy z możliwych sposobów, bo przez sztukę. Dlatego właśnie wybraliśmy się do teatru, by przez moment zatrzymać się i pomyśleć.

            W tym roku obejrzeliśmy jeden ze spektakli Teatru Nowego w Słupsku pt. „Balladyna” w reżyserii Jana Machulskiego wystawiany 11 grudnia w Centrum Sztuki „IMPART” we Wrocławiu. Ten dramat Juliusza Słowackiego doczekał się  niezliczonych realizacji scenicznych, z których każda na długo pozostaje w sercach i umysłach odbiorców. Już od pierwszych chwil, kiedy kurtyna odsłoniła scenę, wiedzieliśmy, że czekają nas niezwykłe wrażenia. Scenografię opracowaną przez Bogdana Semotiuka stanowiły głównie video – projekcje, barwne oświetlenie sceny  i kostiumy z elementami współczesnych strojów. Może celem było uświadomienie nam, że treść sztuki, która powstała w XIX w. jest wciąż aktualna? Zaskakiwała także niewielka ilość rekwizytów, ale dzięki temu nóż, symbolizujący zbrodnię czy korona – władzę zyskały na wymowie a widzowie mogli skupić uwagę na tym, co najważniejsze. Gdy tytułowa bohaterka zabija siostrę, by zyskać władzę i pieniądze, jesteśmy przekonani, że popełnia zbrodnię. Okazuje się, że, jeśli wkraczamy na drogę zła, to ono pociąga za sobą kolejne tragiczne w skutkach decyzje. Końcowa scena dramatu wywarła ogromne wrażenie na wszystkich. Obejrzeliśmy ją w skupieniu. Główna bohaterka ponosi najwyższą karę. Niewątpliwie ogromną rolę w tworzeniu nastroju w trakcie przedstawienia odegrała muzyka – piosenki w wykonaniu Renaty Przemyk.   

            Widownię opuściliśmy zamyśleni, ale tego dnia czekały nas jeszcze inne atrakcje, bo w planie mieliśmy doskonałą zabawę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, gdzie obejrzeliśmy największą w Polsce Wystawę Klocków LEGO.

                                                                        Organizator wyjazdu Urszula Borowa

          • Nie nudziliśmy się w listopadzie

          • W piątek 8 grudnia odbyło się jak co miesiąc spotkanie klas 4-7, którego celem było podsumowanie pracy w listopadzie.  Braliśmy udział w akcjach charytatywnych i  konkursach.  Jesień to czas, kiedy zbieramy grzyby. W tym roku było ich dużo, więc chętnie chodziliśmy do lasu. Warto jednak wiedzieć, które z nich możemy bezpiecznie zbierać. Postanowiliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat lasu i skarbów, którymi się z nami dzieli.


            W naszej szkole gościliśmy pana podleśniczego Grzegorza Borowego, który zachęcił nas do pracy ogłaszając konkursy: Znam Polskie DrzewaZnam Grzyby Polskich Lasów. Powstało wiele pięknych albumów i zielników a patronat nad konkursami objęło Nadleśnictwo Oleśnica Śląska, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.  Wręczenie dyplomów i  nagród książkowych ufundowanych przez Nadleśnictwo Oleśnica Śląska uświetniły występy naszych szkolnych artystów.

            W listopadzie odbył się również szkolny etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

                          Wyniki konkursów:

            Znam Polskie Drzewa

            I miejsce – Aleksandra Sip

            II miejsce  - Julia Kocik

            III miejsce –  Sebastian Sornat

            Znam Grzyby Polskich Lasów

            I miejsce – Bartłomiej Kasperek

            II miejsce – Hanna Winkler

            III miejsce – Julia Kręgulewska, Amelia Mokrzycka

            Wyróżnienie - Aleksandra Sopel, Zofia Gruszkiewicz

            Nagrodę specjalną otrzymała Patrycja Latańska, która dodatkowo wykazała się znajomością rzadkich gatunków ziół.

            Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

            I miejsce – Nikola Kręgulewska

            II miejsce – Hanna Winkler

            III miejsce – Bartłomiej Kasperek

          • Dokarmianie ptaków - klasa 3

          • "Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy. Wichrem w polu gna! Nasza zima zła!

            W dniu 08.12.2017 r. uczniowie z klasy 3 postanowili rozpocząć akcję dokarmiania "szkolnych" ptaków. Dzieci wiedzą o tym, że zima to trudny czas dla fruwajacych przyjaciół. 

            W wierszu Marii Konopnickiej zima już szczypie w uszy. Na szczeście za oknami naszej szkoły, zimy jeszcze nie widać, ale wszyscy wiemy, że zbliża się ona do nas wielkimi krokami.

               

            W różnych miejscach na szkolnym podwórku zostały zawieszone  „pyszne smakołyki”.

            Szczególne podziękowanie należy się Livii oraz jej Mamie, które to od zeszłego roku szkolnego dbają o to, aby ptakom nie zabrakło pożywienia.

                                                                                     Wych:Magdalena Jucha-Bobela


          • "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". 

            Jan Paweł II

            Na przełomie października i listopada na terenie szkoły pod patronatem Rady Rodziców była prowadzona akcja charytatywna - każda z klas prowadziła „Sklepik”. Starsi uczniowie doskonale radzili sobie sami, młodszych wspierali rodzice.
            Nadrzędnym celem była pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, ale  nie zapomnieliśmy również o naszych mniejszych braciach i włączyliśmy się w Trzebnicką zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. W pomoc dla ''bezdomniaków''  bardzo zaangażował się Samorząd Uczniowski.
            Podsumowując naszą akcję: na konto Caritas tytułem „Nawałnice”- wpłacone zostało 2230 zł, na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego w opiece nad zwierzętami przekazano 740 zł oraz mnóstwo karmy dla psów i kotów, środki czystości i wiele innych rzeczy, które pozwolą bezdomnym zwierzętom, często porzuconym i skrzywdzonym, przetrwać zimę.
            Wszystkim zaangażowanym w tę niezwykłą akcję pięknie dziękuję - opiekun akcji B. Pieniądz

          • Szkolny Kiermasz Świąteczny

          • Uczniowie z klas II-III wraz z rodzicami oraz wychowawcami zapraszają na kiermasz świąteczny wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, a także mieszkańców.

            Kiermasz odbędzie się 12 oraz 13 grudnia 2017 r. na szkolnym korytarzu w godzinach od 7:30 do 9:50

                            Serdecznie zapraszamy!                   

        • Zabawa andrzejkowa klas IV-VII
          • Zabawa andrzejkowa klas IV-VII

          • Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
            Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.

                                                                           Jan Kochanowski „Na młodość”

            Po południu 27 listopada 2017 roku dzięki zgodzie pani Dyrektor i naszych Rodziców zorganizowaliśmy w szkole dyskotekę z okazji andrzejek. O godzinie 17 zabrzmiała pierwsza piosenka. Od razu rozpoczęły się tańce. Aby odpocząć i zaczerpnąć tchu, każdy mógł wywróżyć sobie przyszłość.  W przerwie poczęstowaliśmy się przygotowanymi wcześniej smakołykami. Każdy był zadowolony od początku do końca doskonałej zabawy. Po zakończonej imprezie, która nie mogłaby się odbyć  bez wspaniałych Opiekunów, za co bardzo Im dziękujemy, wszyscy wrócili do swoich domów szczęśliwi.

            Samorząd Uczniowski

          • Rodzice Czytają Dzieciom - klasa 3

          • „Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce".

             Maksym Gorki

             

             

            24.11.2017 r. w klasie trzeciej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rodzice Czytają Dzieciom”. Tym razem swoją obecnością zaszczycił nas Pan Daniel Maśluk, tata Michała, który aktywnie uczestniczy w akcji już od trzech lat.

            Pan Daniel został poproszony o przeczytanie dzieciom dwóch rozdziałów z lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Tata Michała przygotował się do zajęć, jak zawsze bardzo profesjonalnie. Czytając zmieniał ton głosu, wywołując u dzieci zachwyt i ciekawość. Dzieci wpatrzone były w Pana Daniela, jak w przysłowiowy „obrazek”, a szczególnie Jego syn. Chłopiec był bardzo szczęśliwy i dumny z kolejnej już wizyty Taty w szkole.

            Po przeczytaniu, Pan Daniel z niewielką pomocą wychowawcy przeprowadził ćwiczenia mające na celu sprawdzenie wiedzy uczniów. Uczniowie doskonale odpowiedzieli na szczegółowe pytania dotyczące tesktu oraz rozwiązali quiz.

            W połowie lekcji, role się odwróciły. Uczniowie czytali o tym, jak w Bullerbyn nastała zima i święta, a Pan Daniel słuchał z zaciekawieniem.

            Wyrazy podziękowania za poświęcony czas Panu Danielowi składa

            wychowawczyni: Magdalena Jucha-Bobela

             

        • Wycieczka do bombkarni
          • Wycieczka do bombkarni

          • 22 listopada dzieci z klasy 0 odwiedziły  ,,Szklany Świat” w Krośnicach. ​​​​​Przedszkolaki miały okazję  zapoznania się ze specyfiką pracy w fabryce. Zobaczyły  cały proces powstawania bombki: od dmuchania, srebrzenia aż do dekorowania. Mogły obejrzeć różne unikatowe bombki ,których nie spotkamy  w zwykłym  sklepie.

                 

             

            Na koniec wszyscy wzięli udział w warsztatach zdobienia bombki. W miłej i wesołej atmosferze powstały bombki które dzieci zabrały ze sobą do domu.

              Aneta Pasternak

               

                                                                                         

          • Wróżby Andrzejkowe kl.I-III

          • W dniu 21.11.2017 r. najmłodsi uczniowie z klas I-III zgodnie z polską tradycją uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Tego dnia nie zabrakło wrażeń. Wróżki i wróżbici mieli bardzo dużo pracy, ponieważ każdy był ciekawy, co go spotka w przyszłości.

            Uczniowie mieli okazję poznać między innymi imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka, a także dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości. Wielkim powodzeniem cieszyła się, również wróżba przygotowana przez Antonię Piskorek. Dziewczynka przygotowała piękne obrazki, z których "czytała" przyszłość. I tak niektórzy dowiedzieli się, że za niedługo spotka ich miła niespodzianka, albo że najbliższe wakacje spędzą w ciepłych krajach.

              

            Po zabawie nastał czas na odpoczynek i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

               

            Rodzicom za pomoc w orgazniacji zabawy dziękuje opiekun Małego Samorządu: Magdalena Jucha-Bobela                                                                                      

          • Wkręceni w zakrętki

          • Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku prowadzona jest akcja zbiórki plastikowych zakrętek. Najpierw przez trzy lata zbieraliśmy na rehabilitację dla Michała z Kątów Wrocławskich, potem dla Zuzi na wózek inwalidzki, a 24. 10. 2017r. pierwsza partia odjechała z przeznaczeniem na rehabilitacje dla Borysa Światłowskiego.

            Nasza społeczność pięknie się dała wkręcić w tę akcję. Z każdym rokiem wzrasta liczba kilogramów zebranego surowca i dochodzi do 800 – 900 kg rocznie. Uczniowie przynoszą do szkoły zakrętki, a zbierają całe rodziny, bliscy i znajomi.

            Zbieramy wszelkie plastikowe zakrętki bez względu na kształt czy kolor, po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, po produktach spożywczych, po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania. Ważne, aby usuwać z nich sreberka i tekturowe wkładki, bo to przecież nie plastik. Zebrane koreczki przekazujemy rodzinom chorych dzieci.

              Firmy recyklingowe skupują ten surowiec i przerabiają go na granulat, z którego następnie powstają plastikowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane itp.

            Na zakup wózka inwalidzkiego potrzeba 16 - 18 tys. zł, aby uzyskać taką kwotę trzeba sprzedać  od 30 -45 ton tego surowca.

            Segregując śmieci pomagamy dzieciakom, ale również przyrodzie!

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - za pozytywne wkręcenie!

            Opiekun akcji na terenie szkoły B. Pieniądz

          • SZACHIŚCI NA 5.

          •  W dniu 16.11. w Pęgowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Drużynowych. W zawodach wystartowało dziesięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Hubert Grzelak i Wiktor Paszkiewicz, uczennica klasy IV Julia Kręgulewska oraz Nikola Kręgulewska z klasy VI. Walka była niezwykle zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo która ze szkół odniesie zwycięstwo. Ostatecznie  po trzech zwycięstwach, trzech remisach i trzech porażkach zajęliśmy bardzo dobre piąte miejsce. 

          • Apel - Oznaki Jesieni !

          • W dniu 14.11.2017 r. odbył się apel roboczy klas 0-III zatytułowany „Oznaki jesieni". Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie udowodnili, że jesień wcale nie jest smutna, szara, lecz piękna i kolorowa.

             

            Na początku spotkania Antonia Piskorek przedstawiła skład Małego Samorządu Uczniowskiego oraz opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach, w których uczestniczyli uczniowie w ostatnim czasie. Następnie rozpoczął się występ małych artystów, którzy pięknie śpiewali, a także recytowali wiersze o tematyce jesiennej.

             

                    

            Uczniowie podczas występu.

            Po wystąpieniu Julii Rajfur, która powiedziała wiersz „Dziś zabawię się w malarza, bo to często się nie zdarza. Raz do roku świat maluję, letnie barwy pozdejmuję” nagle dookoła zrobiło się kolorowo. Przyszła pani jesień i to niejedna..przy słowach piosenki pt: „Tańcowała jesień” przebrane dziewczynki dumnie przemierzały szkolny korytarz pozdrawiając zgromadzonych. A następnie wspólnie z Panią Lidką zatańczyły jesienny taniec.

             

               

            Dziewczynki przebrane za panią jesień.

            Po występie atystycznym każda klasa miała, również okazję powiedzieć parę słów o dotychczasowych wynikach w nauce i innych sukcesach. Na koniec spotkania głos zabrała Pani Dyrektor, która pochwaliła młodych artystów i życzyła kolejnych sukcesów.

                                                                                              Opiekun Małego Samorządu: Magdalena Jucha-Bobela

          • Sierżant Uśmiech

          • Uczniów klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku odwiedzili 9 listopada niezwykli goście: funkcjonariusz Straży Miejskiej pani Anna Cisak oraz bajkopisarka Wiesława Kucięba i „Sierżant Uśmiech” – bohater książki, który pomaga dzieciom poznać i utrwalić zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Podczas tej nietypowej lekcji pani Wiesława czytała fragmenty wierszowanej opowieści, które były analizowane z uczniami, a następnie każdy pod bacznym okiem pani Anny mógł zademonstrować , jak należy prawidło zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię.

            Tak już bywa, że zwłaszcza na początku roku szkolnego  w klasach młodszych każdy nauczyciel  wiele czasu poświęca na wprowadzenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale tego typu ćwiczeń nigdy nie ma za wiele. Dlatego bardzo dziękujemy  naszym gościom za tę niezwykłą lekcję oraz za upominki, ponieważ każdy z uczniów otrzymał książeczkę pt. „Sierżant Uśmiech”- do poczytania i do utrwalenia poznanych zasad.

            Wychowawca klasy I – Bożena Pieniądz

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 10 listopada odbył się uroczysty apel, na którym świętowaliśmy  99 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Oddaliśmy tym samym hołd tym wszystkim, którzy przez lata bronili naszego prawa do wolności. Wszystkim wielkim, znanym, ale i tym nieznanym, bez udziału których nie byłoby możliwe dziś, życie we własnym kraju – w Polsce.

            Oprawę artystyczną przygotowali wszyscy uczniowie klasy piątej oraz uczeń klasy szóstej. Mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy oraz wzruszających patriotycznych pieśni w ich wykonaniu. Całości dopełnił występ solowy ucznia klasy szóstej śpiewającego pieśń pt. „Flaga”. Wszyscy obecni w uroczystości mogli poznać najważniejsze wydarzenia w walce o odzyskanie niepodległości, ale również doznać chwili wzruszenia i uczucia dumy z faktu bycia Polakiem.
            W swoim przemówieniu Pani Dyrektor zachęciła wszystkich do wywieszenia flag w oknach swoich domów oraz zaprosiła na gminne obchody tego święta. Obchody Święta Niepodległości w Trzebnicy
            odbyły się 11 listopada. Uczestniczyła w nich delegacja naszej szkoły, która złożyła wiązankę kwiatów pod Krzyżem Katyńskim oddając hołd bahaterom walczącym o niepodległość naszego Narodu. 

             

                


             

          • Pasowanie na ucznia

          • Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej.

            Dzień 24 października 2017 roku  był bardzo ważnym dniem dla całej naszej społeczności szkolnej, gdyż wtedy właśnie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.

            Głównych bohaterów akademii  przywitali piosenką koledzy i koleżanki  - trzeciokolasiści. Następnie uczniowie klasy pierwszej  zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiając przygotowany program artystyczny. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią Dyrektor Elżbietę Taraszczuk – Gaweł. Aby podkreślić ważność tego wydarzenia, każdy pasowany uczeń otrzymał: legitymację szkolną, plakietkę z logo szkoły, pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo drobnych upominków od szkolnych kolegów, przewodniczącej Rady Rodziców – pani Eweliny Gryniuk i oczywiście rodziców, którzy obdarowali swoje pociechy kuferkami obfitości. Niezwykle miłym prezentem były życzenia i piosenka w wykonaniu uczniów klasy czwartej.

            W podziękowaniu za tak ciepłe włączenie dzieci do braci uczniowskiej rodzice pierwszoklasistów słodkościami obdzielili wszystkich uczniów.

            W tym roku szkolnym uczniami zostali:

            Nikola Adamczyk
            Łukasz Boczar
            Patryk Jagusz
            Weronika Lorenc
            Michał Majewski
            Piotr Okarmus
            Julia Rajfur
            Maria Stachowska
            Kornelia Tereniuk

            Za pomoc w przygotowaniu tej pięknej uroczystości serdeczne podziękowanie rodzicom składa wychowawczyni klasy I – Bożena Pieniądz

          • Rodzice Czytają Dzieciom - klasa 3

          • "Samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników."

            Stanisław Konarski

            30.10.2017 r. w klasie trzeciej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rodzice Czytają Dzieciom”. Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Justyna Grzelak, mama Huberta. 

            W związku z tym, że na edukacji polonistycznej omawiana jest lektura pt: „Nasza mama czarodziejka” Pani Justyna została poproszona o przeczytanie dzieciom dwóch rozdziałów. Następnie wspólnie z wychowawcą poprowadziła zajęcia mające na celu sprawdzenie, czy dzieci słuchały uważnie i ze zrozumieniem. 

            Pod koniec zajęć, role się odwróciły. Dzieci przeczytały mamie Huberta o tym, jak mama czarodziejka urządziła podróż samochodem. Niektórzy zaskoczyli mamę Huberta bardzo szczegółowymi pytaniami. Pani Justyna, jak „mama czarodziejka” odpowiedziała na nie znakomicie.

            Niepostrzeżenie upłynęła godzina lekcyjna i nastał czas podziękowania i pożegnania.
            Wyrazy podziękowania za poświęcony czas Pani Justynie składa wychowawczyni: Magdalena Jucha-Bobela

          • Dni Kultury Zdrowotnej

          • W tym roku szkolnym Dni Kultury Zdrowotnej obchodzone były w naszej szkole od 23 do 27 października pod hasłem „Zdrowie zachowuję, gdy z nim współpracuję”.

            Od poniedziałku do piątku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami podejmowali wiele działań prozdrowotnych, uświadamiających, jak ważna jest higiena, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz unikanie czynników szkodliwych takich jak papierosy, alkohol i narkotyki.

            Uczniowie przygotowywali pyszne i zdrowe potrawy, rysowali plakaty propagujące zdrowy styl życia, brali udział w gimnastyce międzylekcyjnej.

            Tydzień Kultury Zdrowotnej już minął, ale dzięki licznym przedsięwzięciom, zapamiętaliśmy wiele cennych wskazówek, które na pewno wykorzystamy w praktyce.

             

          • Edukacja leśna i wręczenie nagród

          • W dniu 23.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Magdalenę Wieczorek z Nadleśnictwa Milicz, która rozpoczęła spotkanie od prelekcji na temat śladów i tropów zwierząt. Po zajęciach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za konkurs "Grzyby w lesie" nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom.

            Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Milicz, które od dłuższego czasu wpiera naszą szkołę w zakresie edukacji przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy otrzymali przepiękne nagrody ufundowane przez Nadleśniczego, Pana Janusza Łabudę.

                

            Pani Magdzie, za przeprowadzenie ciekawych zajęć podziękowali uczniowie wręczając "małe upominki".

              

            Więcej zdjęć na Facebook'u Nadleśnictwa Milicz

            Nadleśniczemu Nadleśnictwa Milicz, Panu Januszowi Łabudzie za współpracę oraz ufundowanie 22 nagród, wyrazy podziękowania składa organizatorka konkursu: Magdalena Jucha-Bobela

             

          • Szkolny Konkurs "Grzyby w lesie" - pod patronatem Nadleśnictwa Milicz

          • We wrześniu 2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach pt: „Rozpoznawanie grzybów” w „Domu Drzewa” w Wałkowej. Oprócz zajęć teoretycznych odbyły się, również zajęcia w terenie, gdzie na własne oczy dzieci mogły zobaczyć prawdziwe grzyby. „Żywa lekcja przyrody” z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów.

            W myśl przysłowia, aby „zdobyta nauka nie poszła w las” postanowiłam zorganizować Szkolny Konkurs Plastyczny „Grzyby w lesie”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczestnika konkursu, ilustracji poznanego grzyba. Konkurs cieszył się dużą popularnością. W ostateczności otrzymałam 22 prace, za które serdecznie dziękuję. 

               

            Jednocześnie zwróciłam się z pisemną prośbą do Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz o objęcie patronatem mojego konkursu. Pan Janusz Łabuda, człowiek o wielkim sercu, zgodził się. Mało tego, postanowił również ufundować nagrody nie tylko dla zwycięzców konkursu, lecz dla wszystkich uczestników. Za co z całego serca dziękuję w imieniu swoim oraz uczniów.

            Wszystkie prace były przepiękne. Nawet Pani Magdalena Wieczorek (poniżej na zdjęciu) była pod wielkim wrażeniem, podczas ich oceniania.

             

            W najbliższy poniedziałek 23.10.2017 r. odwiedzi nas Pani Magdalena Wieczorek, która poprowadzi zajęcia przyrodnicze „Ślady i tropy zwierząt”. Po prelekcji nastąpi uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczestnikom.

                                 I miejsce:                       

            Wiktoria Bujna
             

            II miejsce:

            Nikola Adamczyk oraz Michał Maśluk
             

            III miejsce:

            Michał Majewski
             

            Wyróżnienia:

            Livia Rymaszewska oraz Patryk Jagusz

            Wyrazy podziękowania za współpracę Pani Magdalenie Wieczorek oraz Nadleśniczemu składa

                           organizator konkursu: Magdalena Jucha-Bobela