• Sztab #1212

• Serdecznie dziękujemy!

Za nami już 31. Finał WOŚP. Nasza szkoła już po raz 13 brała aktywnie udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Zebrana w tym roku kwota przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - 27 006,02 zł - to nasz rekord. W ogromnej mierze przyczyniło się do tego 29 wolontariuszy z naszego sztabu, którzy w niedzielę 29 stycznia już od wczesnych godzin kwestowali na ulicach okolicznych miejscowości. Podziękowania należą się całej naszej społeczności uczniowskiej oraz rodzicom zaangażowanym w pozyskiwanie gadżetów na loterię fantową i sklepiki a także zaprzyjaźnionym ze szkołą osobom i firmom. Dziękujemy również za upieczenie jak zwykle tak dużej ilości przepysznego ciasta, którym mogliśmy ugościć wolontariuszy, ale też chętni mogli je zakupić do niedzielnej kawki.

Wszystkim, którzy włączyli się w działania na rzecz 31. Finału WOŚP pięknie dziękuję – szef sztabu Bożena Pieniądz

• Świece dla ukraińskich żołnierzy

• Dobiegła końca nasza kolejna akcja. Od połowy grudnia prowadziliśmy w szkole zbiórkę aluminiowych puszek (po kukurydzy, groszku itp.) oraz niedopalonych świec. We Wrocławiu wolontariusze polscy i ukraińscy, wykorzystując ten materiał, ręcznie wykonują świece okopowe i wysyłają na front. Takie świece pozwalają przetrwać ukraińskim żołnierzom i ludności cywilnej w mroźne dni i noce. Jedna daje ciepło nawet przez 5 godzin, można nad nią też zagotować wodę na herbatę. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 208 puszek, 21 kilogramów niedopalonych świec i zakupiliśmy 20 kg parafiny. Zebrany materiał pani Anita – mama uczennicy z klasy I dostarczyła we wtorek 24 stycznia do „Stanicy” we Wrocławiu na ulicy Kożuchowskiej.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę nietypową akcję z serca dziękuję i cieszę się, że mogliśmy wspólnie przesłać ponad tysiąc godzin ciepła ludności pogrążonej w wojnie na Ukrainie.

Koordynator akcji – Bożena Pieniądz

• Już działamy ....

• Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji, organizując Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy zgłoszonych 29 wolontariuszy, którzy w tym dniu będą kwestować z puszkami.

Juz działa sklepik, loteria fantowa oraz licytacja gadżetów ze Sztabu Głównego WOŚP. Na zdjęciach poniżej - co można wylicytować.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia wielkiej orkiestry.

Sztab #1212

• Bal karnawałowy klas I-III

• 25 stycznia  dzieci z klas I-III wspólnie bawiły się na Balu Karnawałowym. Czarodziejki, wróżki, księżniczki,  policjanci, żołnierze ,różne zwierzątka oraz postacie z bajek i filmów zawitały w naszej szkole. Dzieci wspólnie świętowały karnawał bawiąc się i tańcząc przy muzyce. Po balu na wszystkich czekał słodki poczęstunek w klasach.

Wychowawca kl.III A.P

• Najwspanialszym Babciom i Dziadkom

• “Pędzą wnuki ulicami

z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami

już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal

wystrojeni jak na bal.”

• IV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

• dla klas IV-VIII

pod hasłem

„Święta Jadwiga Śląska – opiekunka chorych”

Organizatorem konkursu jest Nasza Szkoła

Cele konkursu:

• zapoznanie z postacią Świętej Jadwigi Śląskiej,
            • rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Technika wykonania prac: rysunek, grafika, malarstwo

Format pracy:  A3 (kartka z dużego bloku)

Termin składania prac: 02.03.2023r.

(prace oddajemy nauczycielowi plastyki lub religii)