• Życzenia świąteczne z MEiN

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

w imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz swoim własnym pragnę przekazać Państwu najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Aby nadchodzący czas obfitował w spokój, ciepło i wzajemną życzliwość. Świąteczna, rodzinna atmosfera – pełna dobroci – niech trwa jak najdłużej.

Nowy Rok niech przyniesie Państwu wiele zadowolenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Przekazuję również link do obejrzenia życzeń w formie video: https://youtu.be/Jhas5orTmgM

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

• Podsumowanie akcji - Ubrania do oddania

• Dobiegła końca nasza ostatnia w tym roku kalendarzowym akcja, która miała charakter ekologiczno- charytatywny: „Ubrania do oddania”. Powszechnie wiadomo, że przemysł tekstylny pochłania ogromne ilości wody, energii elektrycznej i niestety przyczynia się do zanieczyszczeń wód powierzchniowych z powodu ścieków produkcyjnych. Dając drugie życie swoim ubraniom – bo zebrane ubrania trafią do Butików Cyrkularnych - działamy na rzecz środowiska i niesiemy pomoc. Za każdy kilogram przekazanej odzieży 1 złotówka trafia na wskazaną organizację charytatywną. Postanowiliśmy zebrane w ten sposób pieniądze przekazać Fundacji Animalia w Poznaniu, która pomaga bezdomnym zwierzętom. O zebranej kwocie poinformuję w późniejszym terminie, kiedy otrzymamy informację zwrotną z Warszawy, ponieważ właśnie tam trafi ponad 50 kartonów zebranych wspólnymi siłami ubrań, które we wtorek 20 grudnia zostały odebrane przez kuriera.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję składam serdeczne podziękowanie!

Koordynator akcji  – Bożena Pieniądz

• Razem na Święta

• Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „Razem na Święta”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Głównym celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, którymi obdarowali podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Skoroszowie oraz  Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie.

Koordynator akcji na terenie szkoły -  M. Noszczyk

• III miejsce szachistów

• W dniu 09.12. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szewcach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Drużynowych. W zawodach wystartowało pięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV: Marcin Żołądek, Szymon Bujny, uczennica klasy III Nadia Sosnowska oraz Michał Sosnowski z klasy V. Walka była niezwykle zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo, która ze szkół odniesie zwycięstwo. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczów nasi reprezentanci uplasowali się na III miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Mikołajki w klasach 0-III

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na tego wyjątkowego gościa. Mikołaj złożył wizytę naszym najmłodszym wychowankom. Już od samego rana dzieci z klas 0 - III nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku tajemniczego dzwonka. Pomimo braku białego puchu gość przybył. Gdy tylko wszedł do klas na wszystkich buziach pojawiły się uśmiechy i radość. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się w dalszą podróż. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda, że ten długo oczekiwany gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

• Mikołajkowy wyjazd do kina

• 6 grudnia 2022 roku, w Mikołajki uczniowie klas IV, V, i VI naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina „Cinema City Korona" we Wrocławiu.
            W świąteczny klimat wprowadził nas film pt. "Świąteczny cud", od 18 listopada obecny na ekranach polskich kin. Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim szwedzkim mieście, gdzie  trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, kolorowe światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.
            Jest to opowieść dla małych i dużych. Film bardzo się wszystkim podobał i polecamy jego obejrzenie.

Ważnym punktem wyprawy było również odwiedzenie restauracji McDonald's. Pełni wrażeń i w znakomitych humorach świętowaliśmy tegoroczne "mikołajki". Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.

• Zabawy andrzejkowe

• Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat fantazji i marzeń.

25 listopada uczniowie klas 0 – III mogły wywróżyć sobie, jaka czeka je przyszłość. Z serduszek przebijanych szpilką odczytywały imię swojej przyszłej sympatii. Losowały karteczki z zawodami, które będą wykonywały w przyszłości. Za pomocą butów ustawianych w kierunku drzwi wyjściowych dowiedziały się, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Były tańce, wiele śmiechu i dobrej zabawy. Jesteśmy ciekawi czy te wróżby się spełnią.

W tym samym dniu swoją andrzejkową dyskotekę zorganizowały też kl.IV -VIII. Wielkie emocje towarzyszyły uczniom już od rana. Wszyscy zaangażowali się w przygotowywanie dekoracji i sali. Tańce przerwaliśmy tylko na wróżby w klasach i pyszną pizzę.