• Witamy na stronie naszej szkoły
    • 1 września 2023 otwarcie Hali Sportowej
          • Kuźniczysko dominuje na siatkarskim parkiecie!!!

W Szkole Podstawowej w Czeszowie, odbył się III Międzyszkolny Turniej w Mini Piłce Siatkowej klas V. To była prawdziwa uczta dla miłośników sportowego ducha i siatkarskich emocji!

Zacięte mecze, które dostarczyły kibicom mnóstwo emocji, pokazały, że młodzi sportowcy z Kuźniczyska to siatkarska potęga. Zarówno dziewczęca, jak i chłopięca drużyna z naszej szkoły, stanęły na najwyższym stopniu podium, święcąc podwójne zwycięstwo. Ale to nie była łatwa walka – Szkoła Podstawowa w Czeszowie, będąca zarówno organizatorem jak i silnym przeciwnikiem, dzielnie walczyła o każdy punkt, ostatecznie zdobywając drugie miejsce w obu kategoriach.

• Dzień Pizzy w klasie 0

9 lutego obchodzony był Światowy Dzień Pizzy. Pizza to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Przedszkolaki z klasy 0 pod koniec lutego 2024 r. postanowiły wykonać swoją pizzę z ulubionymi dodatkami, serem, szynką, kukurydzą i pomidorami. Zabawa była pyszna a poprzez konsumpcję dzieci doświadczyły stymulacji zmysłów dotyku, węchu, smaku i wzroku. Dzieci przekonały się, że własnoręcznie wykonana pizza jest pyszna i zdrowa.

• Oddajemy Hołd Żołnierzom Wyklętym

1 marca 2024 r., w sercu Trzebnicy, przy pomniku Żołnierzy Wyklętych odbyły się wzruszające obchody upamiętniające bohaterów walki o wolną Polskę. Zgromadzeni mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i szkół wspólnie zaśpiewali hymn państwowy dając początek uroczystościom.

Po uroczystym otwarciu, uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, który był wyrazem ich refleksji nad wartością wolności i bohaterstwem Żołnierzy Wyklętych. Wzruszająca poezja i muzyka stanowiły most łączący pokolenia, przypominając o niezłomności ducha i walce z przeciwnościami losu.

• Partnerzy, Programy, Projekty

• e-dziennik