• Filip Klepajczuk 2021/2022

• W dniu 02.06.2022 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono Laureatów Konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica.  Celem konkursu jest promowanie pozytywnych działań, postaw dzieci i młodzieży, która działając w środowisku szkolnym i lokalnym, buduje lepszy świat.

W roku szkolnym 2021/2022 do konkursu zostało zgłoszonych 14 uczestników ze szkół podstawowych, którzy wyróżniają się prospołecznymi postawami i działaniami na rzecz innych. Wśród nich był uczeń naszej szkoły, Filip Klepajczuk, któremu udało się znaleźć w zaszczytnym gronie Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Na uroczystej gali o każdym „wspaniałym” wyświetlany był krótki film przedstawiający działalność charytatywną, po którym Pan Burmistrz Marek Długozima wręczał laureatom statuetkę, dyplom, a także składał gratulację rodzicom.

Po wręczeniu statuetek nadszedł czas na ogłoszenie  „najwspanialszego ze wspaniałych” w kategoriach klas 4-6 oraz klas 7-8.  Gdy ogłoszono, że Filip został „najwspanialszym ze wspaniałych” w kategorii klas 7-8 zarówno on sam, jak i rodzice nie kryli wzruszenia.

Poniżej krótka charakterystyka Filipa i jego osiągnięć:

Filip jest uczniem, który od najmłodszych lat szkolnych wyróżnia się na tle innych wysoką kulturą osobistą oraz wielką skromnością. W czasie wolnym lubi czytać książki, gra w drużynie sportowej. Chętnie rozwija swoje zamiłowanie do informatyki. Mimo wielu obowiązków szkolnych, rozwijania swoich pasji, Filip od wielu lat znajduje czas, aby wspierać również potrzebujących. Chłopiec angażuje się w akcje charytatywne organizowane zarówno na terenie szkoły, jak i w środowisku lokalnym. Uczestniczył między innymi  w akcjach na rzecz podopiecznych Domu Dziecka, w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska. Bardzo aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szczególnie wrażliwy jest na cierpienie dzieci i to im pomaga najchętniej. Od kilku lat bardzo intensywnie uczestniczy w akcji zbierania nakrętek, do której zaangażował również rodziców i pozostałą rodzinę. Oprócz tego aktywnie dba o środowisko, zbiera makulaturę, elektrośmieci oraz baterie. Wspólnie z Mamą działa w środowisku lokalnym, pomagając w organizacji akcji charytatywnych, uroczystościach w Skoroszowie.  Natomiast Tacie pomaga w remizie strażackiej. Filip w przyszłości podobnie, jak jego Tata, chce pomagać również ludziom, pełniąc trudną i niebezpieczną funkcję w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gratulację Filipowi oraz Rodzicom składa wychowawczyni

Magdalena Jucha-Bobela