• Aleksandra Wysota 2022/2023

• W dniu 15.06.2023 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono Laureatów Konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica.  Celem konkursu jest promowanie pozytywnych działań, postaw dzieci i młodzieży, która działając w środowisku szkolnym i lokalnym, buduje lepszy świat.

W roku szkolnym 2022/2023 do konkursu zostało zgłoszonych aż 18 uczestników ze szkół podstawowych, którzy wyróżniają się prospołecznymi postawami i działaniami na rzecz innych. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Wysota oraz Wiktor Paszkiewicz.

Aleksandra Wysota znalazła się w zaszczytnym gronie Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Na uroczystej gali o każdym „wspaniałym” wyświetlany był krótki film przedstawiający działalność charytatywną, po którym Pan Burmistrz Marek Długozima wręczał laureatom statuetkę, dyplom, a także składał gratulację rodzicom.

Poniżej krótka charakterystyka Oli oraz jej osiągnięć:

Jest uczennicą, która wyróżnia się na tle innych wysoką kulturą osobistą oraz skromnością. Aktywnie działa w samorządzie klasowymi oraz  szkolnym. Zawsze można na nią liczyć, rzetelnie wywiązuje się z powierzonych zadań. Należy do szkolnego pocztu sztandarowego. Godnie reprezentuje szkołę podczas apeli szkolnych oraz uroczystości państwowych w Trzebnicy

Każdą wolną chwilę spędza na niesienie pomocy potrzebującym. Wielokrotnie brała udział w akcjach organizowanych na terenie szkoły, między innymi (w zbiórce nakrętek, baterii, makulatury, w zbiórce na rzecz podopiecznych  domu dziecka, zniczy, produktów żywnościowych dla obywateli z Ukrainy, w zbiórce Góry Grosza oraz wielu innych).

Ola nie tylko wspiera szkolne akcje, ale również je organizuje. Jedną z nich była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt będących pod opieką „Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami” - oddział Milicz. Uczennica samodzielnie przygotowała plakaty, zachęcała swoich kolegów i koleżanki do udziału w zbiórce. Wspólnie z rodzicami dostarczyła dary do schroniska. Jednak na tym nie zakończyła swojej akcji. Widząc na własne oczy niechciane, samotne  zwierzęta, postanowiła zaadoptować jednego podopiecznego. Pies o imieniu Imbir stał się jej nowym przyjacielem i członkiem rodziny. Kolejną akcją, którą postanowiła zorganizować była zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Dziecka. Uczennica działa nie tylko w szkole, ale również poza nią. Przez około dwa lata należała do trzebnickiego harcerstwa (Drużyna: 1 TDH Awaria, Szczep: Harpagan).  Wspiera również trzebnicki oddział Caritas. Była między innymi wolontariuszką podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak pomagam”.

Gratulację Oli oraz Rodzicom sklada wychowawczyni

Magdalena Jucha-Bobela