• RODO

• PRZETWARZANIA  DANYCH  OSOBOWYCH w PROMEDICA S.C.

Zgodnie  z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  UE  2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych , art. 13 lub 14 jesteśmy zobowiązani  do  podania  informacje w jaki sposób  są przetwarzane , w jakim celu oraz w jakim zakresie są zbierane przez nas dane.

W  powyższym dokumencie udzielamy Ci wymaganych prawem informacji , spełniając tym samym obowiązek prawny wynikający z Rozporządzenia PE.

Administratorem  danych osobowych  jest PROMEDICA S.C. Cz. Szydełko, S. Masztalerz ul. Wrocławska 12k/10 55-100 Trzebnica Tel.          660485862,

W celu realizacji umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz możliwością udzielania profilaktycznych świadczeń zdrowotnych jak również prowadzeniem wymaganej dokumentacji przetwarzamy następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer pesel, dane dotyczące stanu zdrowia, dane kontaktowe rodziców.

Twoje dane osobowe pozyskujemy od Ciebie oraz od  dyrektora  szkoły do której  uczęszczasz.

Podajesz nam  swoje dane osobowe w momencie  składania  zapisu dziecka do szkoły, wypełniając wywiad dla pielęgniarki szkolnej  oraz kartę badania profilaktycznego

Twoje dane osobowe są nam potrzebne aby realizować   umowę  zawartą  z  NFZ na  udzielanie  profilaktycznych  świadczeń  zdrowotnych  wynikających z Rozporządzenia  Ministra Zdrowia z 24 września 2013 roku ( Dz.U. z 2013 roku , poz. 1248 ), prowadzić  wymaganą  dokumentację.

Twoje dane osobowe będziemy wykorzystywać na podstawie Art. 9 ust 1 przetwarzanie jest niezbędne do celów profilaktyki zdrowotnej i zapewnienia opieki zdrowotnej.

Gdy będzie to niezbędne dla wykonywanych  przez  nas  usług  lub obowiązku prawnego będziemy  uprawnieni do przekazania twoich danych osobowych  Narodowemu  Funduszowi Zdrowia , w  związku  z zawartą  umową. Przekazujemy tylko te dane, które są niezbędne do osiągnięcia danego celu. Dostęp do danych osobowych mogą uzyskać również w toku kontroli  uprawnione organy  administracji  państwowej .

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać przez okres pobierania nauki w danej szkole. Przy zmianie szkoły Twoja karta zdrowia ucznia przekazana zostanie  do  szkoły , do  której  przeszedłeś.

Przetwarzanie Twoich danych osobowych odbywa się zgodnie z Ustawą o ochronie danych

osobowych oraz zgodnie z rozporządzeniem  PE i  Rady  UE , kierując się następującymi  regułami :

- adekwatności – przetwarzamy tylko te dane, które są niezbędne dla osiągnięcia danego

celu oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami,

- transparentności – powinieneś mieć pełną wiedzę o tym co dzieje się z Twoimi danymi.

Niniejszy dokument udziela pełnej informacji jak Twoje dane osobowe są przetwarzane.

- staramy się aby Twoje dane osobowe w naszych zbiorach były aktualne i zgodne z prawem i nie zawierały błędów

-integralności i poufałości – stosujemy  niezbędne  środki organizacyjne  i  techniczne zabezpieczające  poufność  i  integralność Twoich  danych  osobowych ,

- rozliczalności – pragniemy móc rozliczyć się z każdego naszego działania na Twoich danych osobowych , tak abyśmy w  przypadku Twojego zapytania, mogli Ci udzielić rzetelnej i pełnej informacji.

PRAWA JAKIE CI PRZYSŁUGUJĄ

• żądanie od nas dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzaniu,

● wniesienie sprzeciwu wobec dalszego przetwarzanych przez nas Twoich danych osobowych kiedy nie chcesz abyśmy przetwarzali Twoje dane osobowe w określonym celu .W takim przypadku dalej będziemy przetwarzali Twoje dane dla potrzeb innych celów , ale już nie dla   celu , dla którego złożyłeś sprzeciw,

● żądanie uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia,

● przeniesienia Twoich danych osobowych innemu administratorowi danych. Jeżeli uznasz, że w jakikolwiek sposób naruszyliśmy zasady przetwarzania Twoich danych osobowych,

masz prawo do złożenia skargi bezpośrednio do organu nadzoru – jest to Prezes Urzędu Danych Osobowych, podając pełny opis zaistniałej sytuacji oraz wskazać jakie działania uznajesz za naruszające Twoje prawa lub wolności.