• Witamy na stronie naszej szkoły
    • 1 września 2023 otwarcie Hali Sportowej
          • Warsztaty: Energia Odnawialna

W dniu 11.12.2023 r. uczniowie klas II - IVwzięli udział w edukacyjnym programie „Energia Odnawialna”. W trakcie spotkania animatorzy omawiali z dziećmi m.in. jakie mamy źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób tę energię można zaoszczędzić. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja mini elektrowni wiatrowej i słonecznej. Ponadto uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w przeprowadzanych eksperymentach: zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, a także – jak przemienić energię słoneczną w ruch wiatraka. Na zakończenie zaprezentowany został wyścig samochodzików napędzanych mini panelami słonecznymi. Chociaż temat warsztatów był dość trudny, to wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, a wielu miało okazję pochwalić się ogromną wiedzą z tej dziedziny.

• Świąteczny list do przyjaciela

To już kolejny raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Świąteczny list do przyjaciela”, którą propaguje Stowarzyszenie PRO SALUTE z Białegostoku. Uczniowie wykonywali kartki i pisali świąteczne życzenia podpisując je swoim imieniem. 11 grudnia 2023 r. zdjęcia kartek wraz z życzeniami zostały przesłane na adres Stowarzyszenia a następnie będą rozesłane do dzieci z dystrofią mięśniową oraz pozostałych pacjentów Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Akcja ma na celu uświadomienie małym pacjentom, że ktoś o nich myśli i wierzy w ich wyzdrowienie. Wszystkim zaangażowanym i wrażliwym na krzywdę innych dziękuję, życzę radosnych i wspaniałych Świąt.

• Razem na Święta

Bezinteresowna pomoc, dla której nagrodą będzie uśmiech drugiego człowieka, wdzięczność i słowa podziękowania, to wartość nadrzędna, która jest jedną z najważniejszych w życiu człowieka. Pomagamy więc innym z uśmiechem, radością, a przede wszystkim z potrzeby serca. Możemy śmiało przyznać, że przez cały rok podejmujemy różnorodne działania na rzecz pomocy innym. Jednym z tych zadań jest udział w akcji „Razem na Święta”, to już kolejny raz bierzemy udział tym przedsięwzięciu. Wykonaliśmy ponad 150 kartek świątecznych dla podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Skoroszowie oraz Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie.

• Konkursy z języka angielskiego

Na przełomie listopada/grudnia 2023 r. zostały ogłoszone trzy konkursy z języka angielskiego. Uczniowie klasy II oraz III wzięli udział w kolejnej już edycji szkolnego konkursu plastycznego polegającego na wykonaniu portertu głównego bohatera podręcznika do języka angielskiego. W roku ubiegłym dzieci wykonały prace przedstawiające smoka Digi, w tym roku zaś smoczyce Technę.

• Partnerzy, Programy, Projekty

• e-dziennik