• Zbiórka książek - podsumowanie akcji

          • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zaprosiło społeczność naszej szkoły do włączenia się w zbiórkę książek, którą ogłosiła Fundacja Na Rzecz Ziemi Milickiej. Lubimy pomagać, więc i to zaproszenie spotkało się z aprobatą. Akcja w szkole trwała krótko, bo tylko od 24 do 30 listopada, a mimo to udało się zebrać sporą ilość książek w bardzo dobrym stanie, o tematyce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

            Zebrane książki trafią na kiermasz „KUP PAN KSIĄŻKĘ”. Środki ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

            Dziękuję wszystkim, którzy oddali cząstkę swojej domowej biblioteczki, a pani Basi - mamie uczennicy z klasy drugiej za transport pozyskanych książek do Milicza.

            Koordynator akcji na terenie szkoły – Bożena Pieniądz

          • Spotkanie z Mikołajem - kl. 0-3

          • Wizyta Mikołaja

            Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas 0 – III. Cóż to była za radość i jakie emocje… Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwonków sań Mikołaja, bo w tym roku śnieg nam dopisał. Z niecierpliwością zaglądały w okna. I wreszcie się doczekały. Mikołaj pojawił się i zajrzał do każdej z klas. Nie do końca wiemy czym przyjechał, bo nie zdradził nam swojej tajemnicy. Po krótkiej rozmowie Mikołaja z dziećmi, nadeszła długo wyczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie rozpakowali swoje paczki i znaleźli w nich różne upominki i ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się prezenty .

            Dziękujemy Mikołajowi za to, że o nas pamiętał.

            Opiekun Małego Samorządu: Małgorzata Noszczyk

          • Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem

          •  5–7 grudnia 2023 r.

            według następującego harmonogramu:

            5 grudnia – język polski 09.00–11.00  (czas trwania: 120 minut)

            6 grudnia – matematyka 09.00–10.40 (czas trwania: 100 minut)

            7 grudnia – język angielski 09.00–10.30 (czas trwania: 90 minut)

          • Akcja - Rzuć złociaka dla zwierzaka

          • Tuż przed Dniem Życzliwości w klasie III uczniowie realizowali tematy związane z przygotowaniem zwierząt do zimy. W tym czasie też nabywali umiejętności pisania ogłoszeń i wpadli na pomysł zorganizowania pomocy bezdomnym zwierzętom.

            Napisali ogłoszenia i przygotowali świnkę skarbonkę. Po ogłoszeniu akcji „Rzuć złociaka dla zwierzaka”, społeczność szkolna kolejny raz okazała swoją życzliwość i wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę 316,40 zł, która została komisyjnie przeliczona a następnie przelana na konto Prusickiego Serca dla Zwierząt.

            Ta akcja to piękny przykład, działań młodych ludzi wrażliwych na krzywdę i chętnych do niesienia pomocy potrzebującym, którymi są porzucone zwierzaki.

            Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nie żałowali „złociaków dla zwierzaków” a uczniom klasy III za ogromne zaangażowanie. Wspólnie uczymy się, że dzielenie się tym, co mamy, to piękny nawyk.

            Wychowawca klasy III – Bożena Pieniądz

          • Mistrzostwa Powiatu w Szachach

          • W dniu 04.12. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Szewcach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Drużynowych. W zawodach wystartowało sześć drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcin Żołądek, Michał Majewski, Eryk Czerniecki, Martia Stachowska. Walka była niezwykle zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo, która ze szkół odniesie zwycięstwo. Ostatecznie po rozegraniu pięciu rund z bilansem czterech remisów i porażki, nasi reprezentanci uplasowali się na V miejscu tracąc do III miejsca zaledwie jeden punkt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) przypadł w tym roku na 17 XI. Była to 13 edycja tej akcji. W rozgrywkach szkolnych brało udział ponad 60 uczniów, a wyłonieni reprezentanci klas wzięli udział w rozgrywce w aplikacji Kahoot. Najlepszym Ekspertem Tabliczki Mnożenia został Piotr Okarmus.

            Wszystkim uczestnikom i osobom pomagającym w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia serdecznie dziękuję

            Koordynator konkursu: Rafał Kwiecień

            Uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej również włączyli się do akcji i przez cały tydzień doskonalili znajomość tabliczki mnożenia.

            Wychowawca klasy 2: Małgorzata Noszczyk

          • Na Ratunek Dzieciom

          • Na początku listopada nasza szkoła została zaproszona do włączenia się do akcji, jaką jest zbiórka maskotek dla najmłodszych pacjentów, którymi zajmuje się Fundacja „Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Tak, jak to zwykle bywa, nasza społeczność szkolna odpowiedziała bardzo pozytywnie i udało się zgromadzić kilka nowych gier, zabawek oraz sporą ilość nowych przytulanek. Laurki z życzeniami zdrowia, radości i powodów do uśmiechu, wykonane przez nasze uczennice podczas zajęć świetlicy środowiskowej, trafią do gabloty w szpitalnej galerii.

            Te dary serc zostały przekazane do siedziby fundacji 22 listopada, czyli tuż przed Dniem Pluszowego Misia, więc tym bardziej mamy nadzieję, że każdy podarowany pluszaczek sprawi radość, wywoła uśmiech i będzie pocieszeniem podczas trudnego okresu leczenia.

            Dziękuję z całego serca wszystkim ofiarodawcom oraz Amelii z klasy VIII i jej mamie Pani Dorocie za pomoc w dostarczeniu podarunków do siedziby Fundacji we Wrocławiu.

            Myślę, że ta akcja była kolejną okazją, by poczuć, jak wspaniałym uczuciem jest pomaganie.

             Koordynator akcji na terenie szkoły – B. Pieniądz

          • Andrzejki w klasach 0-3

          • „Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń”.

            I tak właśnie było w naszej szkole. 22 listopada odbyły się wróżby andrzejkowe dla klas 0- III. Spotkaliśmy się na hali sportowej, którą wspólnie udekorowaliśmy kolorową bibułą i balonami. Dzieci, losowały wróżby przepowiadające wykonywany w przyszłości zawód. Było przebijanie szpilką serc z imionami i ustawianie butów w kierunku drzwi. Były też tańce i wspólne zabawy przy dźwiękach muzyki. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek przygotowany w klasach przez rodziców naszych pociech.

            Opiekun Małego Samorządu: Małgorzata Noszczyk

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

            Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Większość uczniów w tym dniu przyszła ubrana w odzież koloru niebieskiego, ponieważ to kolor UNICEFu. Na pierwszych lekcjach prowadzone były rozmowy nt. praw dziecka. Uczniowie oglądali filmy o dzieciach żyjących w krajach, w których prawa dziecka są łamane. W klasach młodszych przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne nt.: Co sprawia, że jestem szczęśliwy? Podczas długiej przerwy odbyła się sesja zdjęciowa – ubranych na niebiesko. Był to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.

            Dziękuję nauczycielom i oczywiście uczniom, że zechcieli aktywnie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

            Koordynator akcji – Bożena Pieniądz

            Więcej zdjęć w albumie.

          • Kiermasz Zabawek - Akcja charytatywna

          • W przeddzień rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dzieci na całym świecie w naszej szkole zorganizowany został kiermasz zabawek. Przez kilka dni uczniowie przynosili do szkoły: pluszowe maskotki, gry, puzzle, przeczytane książki i wszystko to, co może służyć jeszcze zabawie.

            W piątek 17 listopada podczas kiermaszu zabawki ucieszyły nowych właścicieli. Dzieci miały radość z kupowania i samodzielnie podejmowanych decyzji a w skarbonce uzbierała się kwota w wysokości 1627.50 zł. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na konto UNICEF dla dzieci w kryzysie humanitarnym oraz fundacji DOBRA FARMA na budowę szkoły w afrykańskiej wiosce Zambla.

            Celem takich akcji jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym. Razem możemy więcej - może nasza wpłata zmieni życie jakiegoś dziecka?

            Bardzo wszystkim dziękuję za ogromne zaangażowanie i przekazane zabawki.

            Za pomoc przy organizacji kiermaszu dziękuję Amelii z klasy ósmej i jej mamie – pani Dorocie.

            Koordynator akcji – B. Pieniądz

          • Laptopy dla uczniów klasy IV

          • W ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji uczniowie klasy IV otrzymali na własność laptopy. Dnia 16 listopada odebrali je rodzice uczniów.
            Życzymy efektywnej nauki i rozwijania kompetencji cyfrowych podczas korzystania z nowego sprzętu.
          • Eksperymenty w klasie 3

          • Co pływa, co tonie?

            Zgodnie z takim tematem uczniowie klasy III w dniu 13 listopada przeprowadzili szereg doświadczeń i eksperymentów z wodą. Poszukiwali odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie lekcji, ale także na inne: co się w wodzie rozpuszcza? a co nie? Jakie reakcje zachodzą podczas zmieszania np. wody, sody i octu. Obserwowali w jaki sposób zachowują się rodzynki w wodzie z kranu, a jak w wodzie gazowanej. Sprawdzali czy woda połączy się z olejem i jak te dwie substancje zachowają się po wrzuceniu np. musującej tabletki.

            W niektórych doświadczeniach aby efekty były bardziej widoczne do wody dodawane były barwniki. Podczas ostatniego eksperymentu z wodą wykorzystane zostały kolorowe drażetki M&M’S uczniowie byli zachwyceni powstającym kolorowym obrazem. W tracie zajęć wszyscy brali aktywny udział, wysnuwali prawidłowe wnioski i nie kryli swoich pozytywnych emocji.

            Wychowawca klasy III – Bożena Pieniądz

            Więcej zdjęć w albumie.

          • Turniej piłki siatkowej "SIATKARSKI MIX"

          • Dnia 17.11.2023 r. z okazji otwarcia sali gimnastycznej odbył się Turniej Piłki Siatkowej „Siatkarski Mix”. W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły: SP Bukowice, SP Czeszowów oraz gospodarz turnieju SP Kuźniczysko. Główną ideą turnieju była popularyzacja siatkówki oraz zachęcenie wszystkich, zarówno chłopców jak i dziewczęta do uprawiania tej dyscypliny sportowej, dlatego w każdej drużynie występowało czterech chłopców oraz dwie dziewczynki.  Rozgrywki odbywały się systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Turniej przebiegł w miłej, radosnej i sportowej atmosferze. Uczniowie wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami siatkarskimi oraz znajomością przepisów gry. Choć nie dla każdej drużyny zawody zakończyły się miejscem na podium, to jednak wszyscy zawodnicy walczyli do samego końca, zostawiając na boisku całe serce. Hart ducha oraz wiara w końcowy sukces to atuty, dzięki którym udało się niektórym zespołom zająć miejsce na podium. Końcowa klasyfikacja prezentowała się następująco:

            SP Kuźniczysko – miejsce I

            SP Czeszów I – miejsce II

            SP Czeszów II – miejsce III

            SP Bukowice – miejsce IV

            Wszystkim drużynom dziękujemy za przybycie oraz grę „fair play”, Radzie Rodziców za pomoc w sfinansowaniu zakupu pucharów i medali.  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • Dnia 7 listopada nasza szkoła zmieniła się w baśniową krainę. Przez cały dzień postacie bajkowe przemieszczały się po szkolnych korytarzach. Pojawili się różnorodni bohaterowie ulubionych książek. 

            Uczniowie klas  II-VIII brali udział w konkursie: "Znam bajki i baśnie". Oto wyniki:

            I m - klasa IV

            II m - klasa VII

            III m - klasa II 

            Wielu uczestników konkursu wykazało się stuprocentową znajomością tematyki bajkowej - otrzymują oni tytuł SUPER ZNAWCA BAJEK I BAŚNI.

            Wszystkim, którzy tego dnia przyszli w strojach postaci bajkowych wręczono pamiątkowe książeczki - oczywiście baśnie i bajki.

            ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ - ALBUM FOTOGRAFICZNY

          • "Przerwa na czytanie"

          • Dnia 30 października, po raz trzeci, dołączyliśmy do  akcji „Przerwa na czytanie – IV Międzynarodowa Edycja”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim.

            Tego dnia uczniowie licznie odwiedzali bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć książki – padł rekord wypożyczeń – 96 książek o różnej tematyce.

            Na długiej przerwie, w różnych miejscach w szkole, można było zobaczyć młodszych i starszych uczniów skupionych nad książkami.

            W młodszych klasach wykonywano zakładki do książek i rysowano ulubionych bohaterów.

            To piękna akcja promująca czytelnictwo.

          • Uroczyste Święto Niepodległości

          • Naród, który nie szanuje swej przeszłości

            Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

            i nie ma prawa do przyszłości.

            Józef Piłsudski

            W dniu 11 listopada 2023 roku przypada 105 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności.  Jak zawsze w naszej szkole już od kilku tygodni trwały przygotowania do uroczystości. Przypominaliśmy sobie słowa najpiękniejszych polskich wierszy i pieśni patriotycznych.

            Mimo prześladowań ze strony zaborców i upadku kolejnych powstań Polacy dążyli do niepodległości. Przez 123 lata w walkę narodowowyzwoleńczą angażował się cały naród. Rodzice i dziadkowie uczyli w domach dzieci języka polskiego, historii Polski, polskich tradycji. Do dziś wzrusza nas tułaczy los żołnierzy polskich, którzy swoim bohaterstwem zadziwili świat. To im, naszym bohaterom poświęciliśmy naszą szkolną akademię. Jesteśmy dumni ze swojej polskości.

            Uczniowie klas VII-VIII

          • VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu - „Do Hymnu”

          • 6 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs został zainicjowany i zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

            Uczniowie wykonali jednogłosowo, „a cappella” hymn państwowy oraz dwie pieśni hymniczne - „Rotę i „Marsz I Brygady”. Przesłuchanie konkursowe odbyło się w nowej hali sportowej w obecności Jury lokalnego, któremu przewodniczył Pan Wojciech Maciejowski w towarzystwie koordynatora Konkursu – Pana Krzysztofa Kozłowskiego. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

            Szkolny Koordynator Konkursu: Małgorzata Noszczyk