• Wyniki konkursu - „Mój region jak malowany”

          • 17 września podczas Trzebnickiego Święta Sadów Pan Burmistrz Marek Długozima wręczył nagrody laureatom Konkursu Plastycznego - „Namaluj mi historię – Mój region jak malowany”. Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, prowadzący Centrum Historii Zajezdnia i Gminę Trzebnica. W tym konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły – Maria Klimuk, Nikola Adamczyk, Wiktoria Bujna i Amelia Jasińska. Uczennice wykonały piękne prace plastyczne. Dziewczęta wykazały się dużą kreatywnością i zmysłem artystycznym przedstawiając ciekawe historie, kulturowe tradycje i piękne środowisko przyrodnicze naszej okolicy. W kategorii klas IV- VIII Wiktoria Bujna zajęła III miejsce.

          • Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

          • 18 września uczniowie klas V, VI, i VII, dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, w ramach projektu               Działaj Lokalnie, udali się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej „POZNAJ MOC ZIEMI” w Dobkowie.

            Po pogadance z geologiem, uczniowie poszukiwali agatów w nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej. W pracowni kamieniarskiej znaleziska uczniów zostały przecięte na pół, wyszlifowane i wypolerowane.

            Podczas zwiedzania laboratorium geolog przybliżył nam informację nt. Pogórza Kaczawskiego.

            Na zakończenie uczestnicy wycieczki mogli na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi na symulatorze.

            Radzie Rodziców jeszcze raz dziękujemy za wsparcie finansowe oraz  pomoc w zorganizowaniu wycieczki. 

             

          • Sprzątanie Świata

          • Zgodnie z coroczną tradycją 15 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata, które odbyło się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

            Dzieci klas 0-III sprzątały teren wokół szkoły a starsi uczniowie tereny w kierunku pobliskiego lasu. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Dbając o bezpieczeństwo uczniów wszyscy zostali zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia jak ważne jest dbanie o swoje środowisko.

            Koordynator akcji: Lidia Kędziora

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI”, czyli święto kreatywności, odkrywania talentów, a przede wszystkim dobrej zabawy. 

            Warto zadać sobie pytanie skąd wzięło się to święto? Otóż pewnego dnia kanadyjski pisarz Peter H. Reynolds napisał książkę „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka Vashti. Dziewczynka nie wierzyła w swoje możliwości i na lekcji plastyki twierdziła, że nie potraf malować. Jej nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti wykona swoją pracę. Niezadowolona dziewczynka postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować, ponieważ jak najszybciej chciała wyjść z klasy. Nauczycielka zachwyciła się jej kropką i poprosiła, aby Vashti podpisała swoje dzieło. Następnego dnia, gdy dziewczynka weszła do klasy zobaczyła swoją pracę w złotej ramie na ścianie. Była bardzo zaskoczona i  szczęśliwa, dlatego postanowiła namalować kolejne kropki. Dzięki kropce oraz nauczycielce Vashti odkryła swój talent, a po kilku tygodniach została zorganizowana wystawa jej prac.

            Książka „The Dot” stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki.

            Dzień Kropki w naszej szkole przebiegł bardzo intensywnie. Wszyscy nauczyciele podobnie jak nauczycielka Vashti, różnymi metodami rozwijali kreatywność uczniów. Najmłodsi rozwiązywali ciekawe zadania, uczestniczyli w różnych konkurencjach,  malowali kropki na szkolnym podwórku.

            Uczniowie klas IV-VI oglądali filmik o Vashti, rozmawiali o swoich talentach, a także poznali alfabet Braille’a. W starszych klasach VII-VIII pani polonistka ukazała również moc kropki jako znak interpunkcyjny. Na lekcji języka angielskiego uczniowie zostali zapoznani między innymi z fragmentem  książki  pt: „The Dot” oraz wykonali zadania. 

            Tego dnia wszystko i wszyscy byli w kropki. Ponadto podczas przerw uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach.

            Wszystkim bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie i wspólną zabawę.

            Opiekun Samorządu: Magdalena Jucha-Bobela

          • Zaczerwień się dla dzieci DMD

          • Nasza szkoła 7 września zaczerwieniła się dla dzieci z DMD.

            Stowarzyszenie Pro Salute w Białymstoku, które działa na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne’a, organizuje szereg akcji typu ZACZERWIEŃ SIĘ DLA DZIECI Z DMD.

            Mają one przypominać o problemie dystrofii mięśniowej – podstępnej chorobie pogarszającej jakość życia, a następnie odbierającej je. Rehabilitacja takiego dziecka jest bardzo droga. Nagłaśnianie problemu m.in. poprzez takie działania, ma pomóc w pozyskiwaniu funduszy na badania, leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

            Dziękuję społeczności szkolnej za spontaniczność i udział w akcji. Chętnych zapraszam do wpłat na konto Stowarzyszenia Pro Salute. Nr konta: 71 1950 0001 2006 0038 7745 0004 Bank: IDEA BANK S.A.

                                                                            

                                                       Koordynator akcji na terenie szkoły – B. Pieniądz

          • Narodowe czytanie

          • Naszą szkołę w tym roku reprezentowali Fabian Noszczyk i Wiktoria Bujna.  Czytali fragment powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”-  Legendę o Janie i Cecylii. Gratuluję uczniom i dziękuję rodzicom za udział w tym pięknym wydarzeniu.

                                                                       Urszula Borowa

          • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2

          • Nasza szkoła dołączyła do drugiej kampanii „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” realizowanej przez firmę LIDL. Polega ona na wspieraniu placówek oświatowych w zdobyciu atrakcyjnych nagród za kupony-Talenciaki, które otrzymuje się po wykonaniu zakupów w sklepach Lidl.

            Aby otrzymać Talenciaka należy zrobić zakupy za min. 50 zł, zawierające owoc lub warzywo. Następnie przekazać go naszej szkole na trzy możliwe sposoby:

            1. skanując telefonem kod QR znajdujący się na Talenciaku;

            2. wchodząc na stronę www.szkoły.lidl.pl i tam przepisując kod alfanumeryczny z Talenciaka;

            3. wrzucając Talenciaki do skrzynki znajdującej w naszej szkole.

               

            Talenciaki będą wydawane do 13.11.2023 lub do wyczerpania zapasów.

             

               Zachęcamy do udziału w tej akcji. Dzięki temu będziemy mogli doposażyć szkołę

            w atrakcyjne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny.

             

            Link naszej szkoły:

            Strona Szkoły (lidl.pl)

             

            Szkolny Koordynator akcji: Magdalena Bugaj

          • Włączamy się do akcji

          • Zachęcamy uczniów i pracowników do ubrania się jutro w coś czerwonego. Więcej szczegółów poniżej. Dokładne informacje dotyczące akcji na terenie szkoły zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.

             

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

          • W Szkole Podstawowej w Kuźniczysku akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 miała miejsce w nowo otwartej hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego krótko nawiązała do 1 września 1939 r. Następnie uczniowie wierszami oraz piosenką pożegnali wakacje, przywitali się z nauczycielami, koleżankami oraz kolegami.

            Po występie artystycznym kilka słów do uczniów skierowała pani Ewelina Gryniuk – przewodnicząca Rady Rodziców. Głos zabrała także pani Dorota Surówka, która obecnie pełni obowiązki Dyrektora naszej szkoły.

            Pani Dyrektor w krótkim przemówieniu podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknej uroczystości otwarcia hali sportowej, która odbyła się 1 września. Serdecznie przywitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców, a także życzyła wszystkim siły, wytrwałości i wielu sukcesów.

                                                                                         Bożena Pieniądz

          • Uroczyste Otwarcie Nowej Hali Sportowej

          • Fotorelacja i transmisja na żywo

            Na ten dzień uczniowie naszej szkoły czekali z niecierpliwością.  Pan Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica kolejny raz dotrzymał słowa i 1 września przekazał nam klucze do nowoczesnej hali sportowej.

            W czasie pierwszej części uroczystości pożegnaliśmy również po wielu latach pracy panią Dyrektor Elżbietę Taraszczuk – Gaweł.   Słowa uznania,  podziękowania i serdeczne życzenia skierowali do pani Dyrektor: pan Burmistrz, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

            Symboliczne klucze do szkoły odebrała pani Dorota Surówka, przejmująca obowiązki dyrektora.

            Następnie do hali przeprowadziły nas Trzebnickie Mażoretki. Po poświęceniu obiektu przez księdza proboszcza Jacka Tomaszewskiego oraz przecięciu wstęgi  głos zabrał pan Burmistrz oraz goście: Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski, Agnieszka Soin – Poseł na Sejm RP, Paweł Hreniak – Poseł na Sejm RP, Piotr Okuniewicz – Radny Rady Powiatu Trzebnickiego, który odczytał list od Europoseł Beaty Kempy,  Lech Taraszczuk – Radny Rady Miejskiej w Trzebnicy a także obie panie Dyrektor.

            Przekazanie do użytku hali uświetnili swoimi występami uczniowie oraz absolwenci szkoły a symboliczny rzut do kosza oddali pan Burmistrz oraz Goście.

            Bardzo dziękuję swoim obecnym i byłym uczniom, ich rodzicom, wszystkim pracownikom obsługi oraz nauczycielom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

                                                 Urszula Borowa