• NASZ SZTANDAR

• PREZENTACJA  SZTANDARU

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 95 cm na 95 cm i obszyty jest złotymi frędzlami. Rewers jest biało-czerwony . Na tym tle umieszczone zostało godło państwowe w czerwonej tarczy. Godłem jest orzeł  biały z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony mają również złotą barwę .Rozpostarte skrzydła  symbolizują  dążenie do najwyższego lotu , gotowość do pokonywania przeszkód i trudności . Godło okala napis ,, MŁODE SERCA I UMYSŁY  OJCZYŹNIE”

Awers jest w kolorze ecrie. W środkowej części , w okręgu  znajduje się portret patronki , św . Jadwigi Śląskiej , która w prawej dłoni  trzyma bryłę kościoła. Jej radosna twarz symbolizuje ciepło i dobroć oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wokół portretu widnieje napis z pełną nazwą szkoły : Szkoła Podstawowa  im. Św. Jadwigi Śląskiej w Kuźniczysku. W narożnikach znajdują się odpowiednio : logotyp Gminy Trzebnica , logo szkoły , cyfrowy zapis roku 1945 – oznaczający otwarcie szkoły po zakończeniu II wojny Światowej oraz rok 2018 – oznaczający nadanie imienia  , przyjęcia sztandaru i otwarcie nowej szkoły.

Drzewiec sztandaru o wysokości 2 metrów 20 cm wykonany z drewna bukowego zakończony jest okuciem z metalowym orłem.

Na terenie szkoły sztandar będzie przechowywany w  podświetlanej gablocie  w holu nowego budynku szkoły.

SZTANDAR  DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ JEST SYMBOLEM POLSKI – NARODU , SYMBOLEM MAŁEJ OJCZYZNY, JAKĄ JEST SZKOŁA I JEJ NAJBLIŻSZE OTOCZENIE. PAMIĘTAJĄC O JEGO WYMOWIE, NALEŻY OKAZYWAĆ SZTANDAROWI  NALEŻNY SZACUNEK I CZEŚĆ.

Opracowanie: Dyrektor Szkoły mgr Elżbieta Taraszczuk- Gaweł