- Pedagog szkolny i Pedagog specjalny
- Godziny pracy pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego
- Dla Rodziców
- Jak zorganizować warunki do nauki w domu?
- Jak motywować dziecko do systematycznej nauki poza szkołą?
- Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?
- Bezpieczeństwo w sieci - informacje dla uczniów
- Pomoc psychologiczno - pedagogiczna online
- Album fotograficzny
- O mnie
Pedagog szkolny i Pedagog specjalny
Działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl
Dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem. Telefon i czat zapewniają młodym ludziom bezpieczną przestrzeń, w której są wysłuchiwani i mogą bez obaw, nawet anonimowo, przedstawić swoją perspektywę sytuacji, w jakiej się znaleźli. Nasi specjaliści umożliwiają także włączanie rodzin dzieci lub szkoły w proces koniecznych zmian. Ogromna w tym rola nas, jako osób dorosłych, aby uświadomić dzieciom i młodzieży możliwość uzyskania takiego wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Ponadto z uwagi na obecną sytuację w Ukrainie i przyjęcie do szkół dzieci i młodzieży ukraińskiej uruchomiono w ramach Dziecięcego Telefonu Zaufania dyżury psychologów w języku ukraińskim i rosyjskim. Przebywający na terenie Polski małoletni z Ukrainy wymagają specjalnych oddziaływań psychologicznych, a także wsparcia informacyjnego, które dzięki dyżurowi psychologa biegle mówiącego w ich ojczystym języku są w stanie otrzymać.
Lista dyżurów telefonicznych skierowanych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy znajduje się na stronie: ww.brpd.gov.pl.
W każdy poniedziałek w godzinach od 18 do 20 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.
Lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży - województwo dolnoślaskie.
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, proszę o zapoznanie się z informacją Marszałka Województwa Dolnośląskiego nt. listy ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego.
Lista ośrodków:
Dziecięcy telefon zaufania
Przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna; przemoc domowa
W sytuacji izolacji, która wywołana jest epidemią koronawirusa towarzyszą różne emocje, w tym także może pojawić się przemoc domowa. Pozostańmy wrażliwi na to co się dzieje w domach, rodzinach, obok nas, aby osoby zagrożone przemocą nie zostały w czasie epidemii bez wsparcia i pomocy.
Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z organizacjami pozarządowymi opracowali „Plan Awaryjny”, który zawiera informacje o możliwościach uzyskania pomocy dla osób zagrożonych i doświadczających przemocy w czasie pandemii. Zamieszczam link do „Planu Awaryjnego” i zachęcam do zapoznania się z nim:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/plan-awaryjny-przemoc-domowa-pomoc-w-epidemii
Osobisty plan awaryjny: https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf
W sytuacji zagrożenia:
Wzywaj pomocy: 997, 112.
Pomocne numery telefonu:
- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
"NIEBIESKA LINIA"
800 12 00 02, numer czynny całą dobę
- Centrum Praw Kobiet
Telefon interwencyjny 600 070 717 czynny całą dobę
Pomoc prawna i psychologiczna (22) 621 35 37 czynny 10:00-16:00
- Fundacja Feminoteka
888 88 33 88, pon- pt 8:00-20:00
- Niebieska Linia IPZ
22 668 70 00 czynny codziennie 12:00 -18:00
- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
116 111 czynny całą dobę
Bezpłatne aplikacje mobilne (Apple Store i Google Play)
AvonAlert aplikacja Fundacji Feminoteka i Avon
Twoja komenda aplikacja Policji
Alarm112 aplikacja MSWiA
Twój parasol aplikacja Policji