• Instrukcja aplikacji RSQL

• Jak zainstalować aplikacje RESQL

1. Uczniowie na swoich smartphone’ah instalują aplikację RESQL służącą do anonimowej komunikacji z interwentami.

2. Wymagania minimalne dla aplikacji to system operacyjny: Android 8 lub późniejszy oraz IOS 12 lub późniejszy.

3. Aplikacja będzie wymagała dostępu do kamery oraz galerii zdjęć.

Krok 1. Na ekranie smartfonu przechodzimy do Play Store/ App Store.

Krok 2. Uruchamiamy aplikację. Na pierwszym ekranie zostaniemy poproszeni o wprowadzenie unikalnego kodu szkoły. Kod szkoły do aplikacji dostępny jest na terenie placówki (gazetka ścienna) oraz w gabinecie pedagoga i psychologa.

Krok 3. Po wprowadzeniu kodu szkoły, pojawi się możliwość nadania aplikacji 4-cyfrowego kodu pin – należy podać go dwukrotnie. Można również pominąć ten krok. Choć tego nie zalecamy.

Krok 4. Po nadaniu kodu pin/bądź pominięciu tego kroku pojawi się informacja o zalogowaniu do ekranu głównego.

Krok 5. Ekran główny aplikacji RESQL zawiera 6 podstawowych ikon w centralnej części oraz ikonę Home, Ustawienia oraz ikonkę RESQL w dolnym pasku.

Krok 6. Od tego momentu jesteś zalogowany do aplikacji i możesz anonimowo komunikować się z interwentami, którzy w szkole będą odpowiadać na zgłoszenia. Jeżeli byłeś/byłaś świadkiem bądź ofiarą jakiejkolwiek przemocy jest to miejsce gdzie możesz to zgłosić.

Jak działa RSQL w Twojej szkole

1. System zgłaszania jest całkowicie anonimowy. Ty decydujesz jeśli chcesz ujawnić swoją tożsamość.

2. Nie podajesz swoich danych i nie jesteś identyfikowany w żaden inny sposób (żaden uczeń nie jest powiązany z numerem z dziennika lub innym indywidulnym identyfikatorem).

3. Dane dotyczące zgłoszeń i rozmowy ucznia i interwenta widoczne są tylko interwentom, którzy mają dostęp do panelu interwenta.

4. Interwent potrzebuje czasu na przeczytanie twojego zgłoszenia i odpowiedź.

5. Odpowiedź sprawdzasz po zalogowaniu się do aplikacji RESQL.

W naszej szkole osobami które odpowiadają na zgłoszenia uczniów (interwentami) są:

Pedagog: Pani Paulina Uram

Psycholog: Pani Anna Strzelczyk

Kierownik Świetlicy: Pani Magdalena Bugaj

Możesz zapytać je o szczegóły, wyjaśnić z nimi swoje wątpliwości.

Informacje o RESQL możesz sprawdzić na stronie www.resql.pl