• Model absolwenta

• MODEL ABSOLWENTA

SP IM.ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W KUŹNICZYSKU

CO DLA NAS JEST WAŻNE?

We wszystkich działaniach kierujemy się  poszanowaniem praw i godności człowieka zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Wychowujemy  uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności oraz sprawiedliwości społecznej i ściśle współpracujemy w tym zakresie z rodzicami oraz środowiskiem.

ABSOLWENT SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW.JADWIGI ŚLĄSKIEJ W KUŹNICZYSKU TO PRZEDE WSZYSTKIM PATRIOTA I WOLNY OBYWATEL SWOJEJ WOLNEJ OJCZYZNY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, CZŁOWIEK TOLERANCYJNY, WRAŻLIWY, CIEKAWY ŚWIATA, UCZCIWY I PRAWY, KULTURALNY, OBOWIĄZKOWY, SAMODZIELNY I PROMUJĄCY ZDROWY STYL ŻYCIA.

1)  Jest świadomy życiowej użyteczności zdobytej wiedzy i umiejętności przedmiotowych. Potrafi wykorzystywać je w praktyce.

2)  Niesie bezinteresownie pomoc drugiemu człowiekowi i broni słabszych.

3)  Pragnie zmieniać świat na lepszy.

4)  Broni swoich poglądów oraz szanuje poglądy i godność innych ludzi.

5)  Zna i szanuje historię oraz tradycje swojego narodu, regionu i rodziny.

6)  Potrafi pracować efektywnie dla dobra własnego i innych indywidualnie a także w zespole; rozwiązywać samodzielnie i twórczo problemy oraz wie, gdzie szukać pomocy, gdy napotyka trudności.

7) Dba o środowisko naturalne.

8) Szanuje symbole narodowe i szkoły.

9) Godnie reprezentuje szkołę.