• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W związku z przystąpieniem Gminy Trzebnica do Programu pn. ,,Laboratoria przyszłości'' pragniemy poinformować iż, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w ramach Programu wybrała narzędzia, która umożliwiają zbudowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dany sprzęt zostanie użytkowany podczas zajęć takich jak: zajęcia  dodatkowe edukacji wczesnoszkolnej w postaci zabaw klockami służącymi do konstruowania i programowania robotów, zajęcia rozwijające z robotyki, zajęcia z fizyki, a także inne przedmiotowe zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne dla których wykorzystanie sprzętu będzie uzasadnione. Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany będzie w realizacji podstawy programowej na wspomnianych zajęciach.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt to m.in.: drukarka 3D z akcesoriami, zestaw audio-wideo, zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami, stacja lutownicza, laptop, zestawy klocków LEGO Education BriQ Motion Essential Set oraz SPIKE Prime, zestawy kulinarne, zestaw klocków konstrukcyjnych.